2 Ocak 2012 Pazartesi

Acunn.com Maxioyun Stüdyoda Canlı Yayını izleme Fırsatı

Acunn.com Maxioyun Stüdyoda Canlı Yayını izleme Fırsatı

acunn.com daki maxioyunu oynayan ve en yüksek puanı alan ilk 10 kişi stüdyoda yok böyle dansı canlı olarak izleme şansını yakalayacak

Bugün Ne Giysem Yeni Sezon Elemeleri Berlin Ne Zaman

Bugün Ne Giysem Elemeleri Berlin Ne Zaman

Çok Yakında Web Sitemizde Elemeleri ve Tarihleri Öğrenebilirsiniz.

uçurtma yapım teknikleri

uçurtma yapım teknikleri

Uçurtma yapımı için kesim malzemeleri ve teknikleri
15 Mayıs 2009 - altan

Makas:
Uçurtma yapımı için gereken kumaşları düzgün kesmek sorundur. Makas ile kesim yapıldığında yamuk kesebilirsiniz. Makas ile düzgün kesim yapmak için kumaşı katlayarak kesmeniz uygun olur. Katlı kumaşı kesmek biraz alışkanlık gerektirir. Makasla hızlı kesim yapmaya alıştığınızda düzgün kesimler yapmaya başlarsınız.

Maket bıçağı ve dairesel bıçak:
Polyester kumaşları cetvel ve maket bıçağı kullanarak çok düzgün kesebilirsiniz. Dairesel bıçaklarda kumaş kesimi için kullanılırlar. Dairesel makasları büyük kırtasiyelerde ve dikiş makinası satan mağazalarda bulabilirsiniz.

Havya:
Havya elektrik ve elektronik malzemeleri lehimlemekte kullanılır. Kalem ve tabanca tipi havyalar vardır. Kalem tipi olanları kullanmak daha pratiktir. 100W. lık olanları daha çabuk ısınır ve kolay keser. 25W olanlar da iş görürler. Havya ile yapılan kesime sıcak kesim denir. Sıcak havya polyester kumaşın kenarlarını eritir ve zamanla iplerin saçaklanmasını ve uçurtmanızın uzun ömürlü olmasını sağlar. Sıcak kesim yapılan kumaşların kenarlarını dikmek gerekmez.
www.ucurtma.web.tr

Kesim için zeminler:

Kesim matı ve pvc yer kaplaması:
Polyester kumaşlar maket bıçağı ve dairesel bıçaklarla çok düzgün kesilirler. Fakat bu defa kumaşı neyin üzerinde keseceğiniz sorun olur. Bıçaklarla kesim yapmak için aslında kesim matları satılır. Bu matları büyük kırtasiyelerden bulabilirsiniz. Genellikle çok pahalı bir malzemedir. Singer dikiş makinları satıcıları ve servislerinde daha makul fiyatla kesim matı bulabilirsiniz. Kesim matları pahalı olduğu kadar boyutları da 70 cm.den sonra sorun olmaya başlar. Daha büyük kumaşlar kesmek için en güzel çözüm pvc yer kaplama malzemeleridir. Serflor, gerflor gibi markalarla hemen her yerde rahatça bulacağınız bu malzemelerden 120 cm x 80 cm. bir parça hazırlatmanız işinizi görecektir. Aldığınız kaplama çok yumuşak olmamalı ve üzerinde kabartma desen bulunmamalıdır. Tahta parke desenli olanlar yerine düz zeminli olanları tercih edin.

düz pvc yer kaplaması - izli pvc yer kaplaması

Kesim matları ve özellikle pvc yer kaplamaları sıcak kesim için kesinlikle kullanılmazlar. Havya bu malzemeleri yakacaktır.

Cam:
Cam maket bıçağı ile yapılan kesimlerde ilk zamanlar iyi iş görür. Fakat zamanla cam üzerindeki çizikler artar ve derinleşmeye başlar. Ayrıca cam üstende kesmek bıçakların hemen körelmesine neden olur. Mümkün olduğunca bastırmadan ve camda derin oyuklar oluşturmadan kesim yapmalısınız.

Cam sıcak kesim yapmak için en uygun malzemedir. Havyanın zarar vermeyeceği bir malzeme olarak cam kullanmak çok uygun olur. Havya cam üzerinde çok rahat, kayarak ilerler.

Mukavva:
Mukavva bir defalık kullanımlar için idare eder. Fakat her kesimde üzerinde kesim izleri oluşur. Bir sonraki kesimde bıçağınız bu kesim izine girer ve yamuk kesime sebep olabilir. Özellikle birbirine paralel izler sorun çıkarır. Bu nedenle kesim yaparken mukavvanın açısını sürekli değiştirerek izlerin birbirleri ile daha geniş açıda oluşmasını sağlayın. Sıcak kesimlerde mukavva iş görür. Havya ile çalışırken kağıt ve kumaşın yanabileceğini unutmayın.

Gazete:
Gazete üzerinde kesim yaptıkça sayfalar parçalanır. Parçalar üst üste biner. Kumaş altında bozuk bir zemin oluşur. Daha uygun malzeme yoksa idare eder. Sıcak kesim içinde idare eder diyebiliriz. Yanmaya karşı dikkatli olunmalıdır.

türkiyede yapılan uçurtma şenlikleri

türkiyede yapılan uçurtma şenlikleri

Dünyanın pek çok ülkesinde uçurtma kulüpleri, dernekleri, federasyonları hatta müzeleri ve bunun gibi çeşitli adlarla kurulmuş çok sayıda birlikler vardır.

Türkiye’de uçurtmaya bakış ve uçurtma kültürü, Mehmet Naci Aköz’ün 1984 yılında düzenlediği Türkiye’nin ilk para ve kupa armağanlı uçurtma yarışması ile apayrı bir boyut kazanmış ve Türk uçurtmacılığında yepyeni bir çığır açılmıştır.

1984 yılında Türkiye’nin ilk uçurtma yarışmasını organize eden Eyüp Kardeş, 1986 yılında ‘Eyüp Kardeş Uçurtmacılar Birliği’ni kurmuştur ve bu oluşum Türkiye’nin ilk uçurtma kuruluşu olmuştur.

Türkiye’nin ilk uçurtmacılar derneği ise 1983’den beri uçurtmacılık konusunda ciddi ve sürekli çalışmalar yapan Mehmet Naci Aköz tarafından ‘Eyüp Kardeş Uçurtmacılar Derneği’ adıyla 1996 yılında kurulmuştur.

Türkiye’nin ilk uluslararası uçurtma festivali, Mehmet Naci Aköz’ün projelendirmesi ve organizasyonunu üstlenmesiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda 1997 yılında yapılmıştır. 1.Uluslararası İstanbul Uçurtma Festivali kapsamında, Hollanda, Malezya, Danimarka ve Avusturya’dan toplam 9 profesyonel uçurtmacıyla uluslararası uçurtma hakemleri Türkiye’ye gelmiş ve etkinliklerin haberleri Avrupa basınında yer alarak Türk uçurtmacılığı ilk kez dünya sahnesine çıkmıştır.

1998 yılında İGDAŞ tarafından düzenlenen ‘2. Uluslararası İstanbul Uçurtma Festivali’ yine Mehmet Naci Aköz’ün projelendirmesi ve organizasyonu ile gerçekleştirilmiştir.

Eyüp Kardeş Uçurtmacılar Derneği, 2005 yılında isim değişikliğine giderek ‘İstanbul Uçurtmacılar Derneği’ adını aldı.

İstanbul Uçurtmacılar Derneği, uluslararası düzeyde yaptığı çalışmalar sonucunda Avrupa Sportif Uçurtmacılık Federasyonu olan STACK’ a Türkiye’nin de üye olmasını sağlamıştır.

Türkiye’nin birliğe üyeliğini 2005 yılında yapılan uzun müzakereler sonucunda onaylayan STACK, İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz’ü STACK’ın Türkiye Milli Direktörü olarak atamıştır.

2005 yılında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda organize edilen ‘ 3.Uluslararası İstanbul Uçurtma Festivali’ İstanbul Uçurtmacılar Derneği tarafından projelendirilerek gerçekleştirilmiştir.

İstanbul Uçurtmacılar Derneği’nin yoğun çabası ile 3.Uluslararası İstanbul Uçurtma Festivaline, Avrupa, Amerika ve Japonya ülke uçurtma federasyon başkanları düzeyinde katılırken; Hindistan, İngiltere ve Endonezya’dan kulüpler adına katılım gerçekleştirilmiştir. İstanbul Uçurtmacılar Derneği tarafından projelendirilen ve proje danışmanlığı üstlenilen ‘4.İstanbul Uluslararası Uçurtma Festivali’ ise, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 Eylül 2006 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

2008 yılı sonu itibariyle baktığımızda, Türkiye’de ilk kez 1984 yılında yapılan uçurtma yarışmasından bu güne kadar 3000’e yakın uçurtma etkinliği yapılmıştır.

Bunlar genellikle belediyeler, okullar, özel ve resmi kurumlarca düzenlenmiştir.

doğal ve yapay maddelere örnekler

doğal ve yapay maddelere örnekler

Doğal madde, doğada saf olarak bulunan,işlenmemiş,herhangi bir katkı malzemesi katılmamış her maddeye denir. Örnek olarak; tuz,su,ham petrol,taş,mermer,altın,şeker,pamuk vb.

Yapay madde, tüketimin artması nedeniyle doğal maddelerin yetmediği durumlarda doğal madde yerine kullanılan ama insan eliyle yapılmış maddelere denir. Örnek olarak; kauçuk, naylon, plastik, teflon, sunta vb.

İşlenmiş madde, bir doğal maddenin işlenip,şekillendirilerek oluşturulmuş maddeye işlenmiş madde denir. Örnek olarak; tahta masa, kağıt, vazo, kaşık, yün veya ipek kumaş, odun.

Ara madde, bir örnek ile açıklamak gerekirse; odun, yıllık bitkiler ve atık kâğıt ham maddeleri işlenerek selüloz elde edilir. Selülozdan da "odun hamuru" ve "eski kağıt hamuru" üretilir. Bu tür elde edilen ürün yada maddelere denir. Daha sonra bu ara maddeler asıl amaca uygun olarak yine bu örnekten hareketle elde edilen odun hamuru yada eski kağıt hamuru kağıt elde edilir ve bu elde edilen ürünede Son ürün denir.

milli kültür kahramanlarımız

milli kültür kahramanlarımız

Milli Kahramanlar Bizim Sınıfta

Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğünün, anaokulu çağındaki çocuklara, yabancı çizgi roman veya masal kahramanları yerine Türk milli kahramanlarını benimseyerek, onları örnek almaları için hazırladığı "Milli Kahramanlar Bizim Sınıfta" projesinin tanıtımı yapıldı.

Uygulama okulu seçilen Nuh Çimento İlköğretim Okulunun ana sınıfında hazırlanan etkinlik kapsamında Atatürk, Mevlana, Hacivat ve Karagöz, Dede Korkut, Oğuz Kağan, Keloğlan, Fatih Sultan Mehmet, Nasrettin Hoca ve Yunus Emre'nin kostümlerini giyen öğrenciler,kendilerini tek tek tanıttı. Ana sınıfında, üzerinde kahramanların resimlerinin bulunduğu balonlar, maketler ve kostümler hazırlandı.Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, proje hakkında yaptığı açıklamada, çocukların kendi milli kahramanlarını tanıyıp tanımadığına yönelik Nuh Çimento İlköğretim Okulu ana sınıfı 1. ve 2. sınıf öğrencileri ile velilerin anketlerle görüşlerini aldıklarını bildirdi.
Anketler sonucunda bu yaş gruplarındaki çocukların milli kahramanları yeteri kadar bilmediği ve tanımadığı sonucuna vardıklarını belirten İspirli, ankette velilerin çocuklarına bu kahramanların tanıtılmasını isteğinin ortaya çıktığını söyledi.
Projeyi bu sezon pilot proje olarak hayata geçirmek istediklerini ifade eden İspirli, hedeflerinin arasında yerel ve ulusal basında işlenen derslerin yayımlanmasını sağlamak, 2010-2011 eğitim öğretim yılından itibaren projeyi ülke geneline yaymak ve yapılan çalışmaları kitap haline dönüştürmek olduğunu dile getirdi.İspirli, her ay farklı bir kahramanın tanıtılacağı proje hakkında şu bilgileri verdi:
''İlk kitabımızda Keloğlan ve Altın Kase masalı odak alınarak çocukların anlayabileceği şekilde masal yazıldı. Parmak oyunu uygulamasıyla çocuklarımızın el becerileri geliştirilecek, müzik etkinlikleriyle kahramanlarımızla ilgili şarkılar öğretilecek, müzikli dramatizasyon çalışmalarıyla rol yapma ve ritme göre hareket etme davranışları pekiştirilecek. Sanat etkinliği çalışmalarıyla çocuklarımızın estetik duyguları gelişecek.''
İspirli, konuşmasının ardından slayt gösterisi eşliğinde katılımcılara çocukların yaptığı müzik, boyama ve sanat etkinlikleri hakkında bilgiler sundu.

milli kültür yemeklerimiz

milli kültür yemeklerimiz

Milli yemeklerimizin favorisi MANTI
Mantı, Orta Asya Türkleri ve Osmanlı sultanlarının bize mirası sayılıyor. Halen en meflakkatli yemeklerimizden biri olmasına rağmen, yediden yetmişe yine gözde, yine vazgeçilmez.
Beş yüz yıllık Osmanlı mutfak geleneğinde hamur işleri buharda, suda, yağda ya da fırında pişiriliyormuş. Buharda veya suda pişen yemekler içinde, geçmişi en eskilere dayanan, kuşkusuz mantı. Çin kökenli bir yemek olan mantı, Osta Asya'da 13. yüzyıldan, belki daha öncesinden beri biliniyor. Büyük bir olasılıkla da oradan göç eden Türklerle birlikte Anadolu'ya gelmiş yemeklerden biri.Tüm Orta Asya dillerinde ve Türkçe'de kullandığımız mantı kelimesi, esasen Çince kökenli bir sözcük. Çin-Kore kökenli ''mantou''dan geliyor.

Mantı 15. yüzyıl saray mutfağının baş yemeklerinden biriymiş. Haftanın beş günü Fatih Sultan Mehmed'in sabah sofrası için mantı pişirilirmiş. 1469 yılının muhasebe defterinde adına sıkça rastlanıyor. Mantı 16. yüzyıl saray mutfağı belgelerine göre II. Beyazıt döneminde de pişiriliyormuş. Bu belgelerde mantı, Topkapı Sarayı yemek listesinde, sonbahar yemekleri mönüsü arasında sayılıyor.

Bugün genellikle sade suda ya da et suyunda pişirilen mantı, 15. yüzyılda Osmanlı mutfağında buharda pişiriliyormuş. Mantıya o dönemde kıyma haricinde nohut gibi bakliyatda ekleniyormuş.

Mantı çeşitleri fiimdilerde mantı genel olarak suda haşlanıyor, fırınlanıyor ya da kızartılarak tüketiliyor. Zahmetli kısmı hamuru açma ve katlama aşaması. Ana yemek olarak sofraları süsleyen mantı genel olarak haşlandıktan sonra suyu süzülerek yeniyor. Ancak hafif sulu ya da çorba kıvamında yenen mantı çeşitleri de var. Hemen her çeşidi salçalı, kırmızıbiberli sos ve yoğurta servis ediliyor. Fırında pişirilen çeşitlerine ise sade su veya tavuk suyu ekleniyor. Mantı fırında bir süre pişiyor, tavuk suyu eklendikten sonra tekrar fırına sürülüyor. Mantı biraz suyunu çekince fırından alınıyor. Yine domates sos ve yoğurtla servis yapılıyor.

İç malzeme olarak genellikle kıyma kullanılıyor. Ancak mercimekli, peynirli ve tavuklu iç malzeme de mantı geleneğinde var. Son yıllarda kalorisi yüksek bir besin sanıldığından, genel olarak mantı yemekten kaçınılıyor. Oysa mantıda et grubu (kıyma, mercimek), süt grubu (yoğurt) ve tahıl grubu (un) yiyeceklerin hepsini bir arada tüketmek mümkün olabiliyor. Üstelik üzerine gezdirilen yağ konusunda seçim size kalmış. Mantının sosunu kırmızıbiber ve zeytinyağı ile hazırlayabilirsiniz örneğin. Böylece kalori miktarını bir miktar daha azaltmış olursunuz. Bir de kızartma çeşitlerinden kaçınılırsa, mantı neden sağlıklı, tam bir öğün olmasın?

milli kültür geleneklerimiz

milli kültür geleneklerimiz

ÖRF

Örfler, çoğu zaman toplumun katı beklentileri olarak nitelenen birtakım örnek tutum ve davranışlardır. Örfler, aynı zamanda toplumu, herhangi bir değer sisteminin bünyesini oluşturan temel taşlarını da temsil ederler. Bu değerler sistemi, toplumsal yapının durumuna göre giderek özel bir hukuk sistemine göre ya da o sistemdeki bir yasa maddesine de gerekçe olur. Örflerin bireyle birey, bireyle aile, bireyle komşular ve akrabalar, bireyle halk ve ulus arasındaki ilişkileri, davranışları, tutum ve tavırları düzenleyen ve belirleyen işlevleri vardır. Toplumun her üyesini sürekli olarak baskı altında tutan örfler, zorlayıcı yaptırıcı ya da yasaklayıcı yaptırımlarıyla bireyin grupla cemaatla ya da toplumla uygunlaşımını sağlarlar. Öte yandan cins, yaş, sınıf ve mesleklere göre belirlenmiş çeşitli örfler bunlar arasında bağlantıyı koruma, kollama, pekiştirme ve denetleme işlevleriyle de yüklüdürler. Örflere karşı çıkma kimi toplumlarda yasaya karşı çıkmayla bir tutulur; hatta zaman zaman yasaların da üstünde tutularak katı ve bağışlamasız bir tutumla birey cezalandırılır.

ADET

Adetler, tıpkı örfler gibi birçok sosyal içerikli ilişkiyi düzenlemekte, yönetmekte ve denetlemektedirler. Toplumsal yaşamın düzenli gitmesinde, kuralların uygulanmasında adetler etkili olmaktadırlar; örneğin karşılama ve uğurlamalar; yemek ve sofra düzenleri; geçiş dönemleriyle ilgili kutlama ve kutsamalar; kız isteme, nişanlılık ve evlenme usülleri; cinsler, yaş grupları, meslek mensupları arasındaki ilişkilerin biçimleri; selamlaşma, hatır sorma sırasında uyulması gereken kurallar; bayramlar, mevsimler, önemli günlerle ilgili davranış biçimleri; 'yas alma', 'baş sağlığı dileme' gibi durumlarda söylenecek sözler, takınılacak tavırlar ve tutumlar adetlerin alanına girerler. Adetler çeşitli kökenlerden kaynaklanmış ve biçimlenmişlerdir; bunlar içerisinde geçmiş zamanların yaşama biçimleri, dünya görüşleri, ilginç rastlantı ve olaylar önemli bir yer tutarlar. Bir toplumda, toplumun bütününü ilgilendiren adetler olduğu gibi, çeşitli mesleklerin, mezheplerin, etnik grupların v.b. kendilerine özgü adetleri vardır. Adetlerin pratikteki uygulanışını giderek gelenekleşmesini sağlayan bu konuda bilinçli yada bilinçsiz görev üstlenen yaş ve cins gruplarıyla dinsel liderler, dernek yöneticileri, oyun grubu başkanları bulunmaktadır. Kimi adetler oldukça durağan ve sürekliyken, kimisi de zamanla değişebilen niteliktedir. Adetlerden bir bölümü toplumun büyük değişim çalkantısına ayak uydurarak özlerinde ve biçimlerinde sınırlı değişmelere uyarak benliklerini bir dereceye kadar korurken, bir bölümü de tıpkı canlı organizmalar gibi etkinliği ve diriliğini zamanla yitirerek gün gelir ortadan kalkarlar.

GELENEK

Gelenekler geniş anlamıyla bir kuşaktan ötekine geçirilebilen bilgi, tasarım, yaşantı biçimi; daha geniş anlamıyla maddi olmayan kültürdür. Dar anlamda ise, kuşaklar boyunca bir toplumun örneğin kutsal yada politik işleri gibi önemli konulardaki görüşlerdir. Gelenekler sözlü ve yazılı olmak üzere iki bölüme ayrılırlar. Tıpkı adetler gibi, ama onlardan daha güçlü olarak toplumsal yaşamın düzenlenmesinde ve denetlenmesinde önemli rol oynarlar. Nitelikleri bakımından genellikle tutucu olan gelenekler aile, hukuk, din ve politika gibi toplumsal kurumlar üzerinde etkilidirler; bilim ve sanat, geleneklerin daha az etkisi altındadırlar. Bireyin bağlı bulunduğu grubun yada toplumun geleneklerine karşı çıkması, bu karşı çıkışın derecesine göre bireyin toplulukça afarozundan saldırıya uğramasına, hor görülmesinden alaya alınmasına kadar genişleyen tepki türlerinde biçimlenir. Geleneklerin tıpkı örfler gibi yasalarla belirlenmiş türleri vardır. Yasa, geleneklere ve onlara aykırı davranışlar için verilecek olan cezaları bir ölçüye sokmaya çalışır. Gelenekler, genellikle yasalardan çok daha geniş bir alanı yönetirler.

GÖRENEK

Göreneğin örfe, adete, geleneğe bakarak yaptırım gücü daha zayıftır. Örfteki yapılma zorunluğu, adet ve gelenekdeki yapılmalı özelliği görenekteki yapılabilme özelliğini alır. En yalın tanımıyla bir şeyi görüle geldiği gibi yapma alışkanlığı olan görenek, öteki sosyal alışkanlık gibi gerekli ve uygun görülenleri kapsar. Ama bunların mutlaka yerine getirilmesini istemez. Öteden beri yapıla gelmekte olan, fakat henüz adet durumunu kazanmamış olan bu davranış biçimlerine grubun, toplumun gelişmesin uygun yenilikler eklenir. Bunlar süreklilik kazandığı gibi, bir süre sonra ortadan kalkabilirler. Görenekler, günlük yaşantımızın gerekli gördüğü ilişkilerin düzenlenmesinde, bireyler arasındaki sürtüşmeleri azaltmakta, toplumsal ilişkilerin kolaylaşmasında, belirleyici rol oynarlar. Komşu ziyaretlerinde, hasta yoklamalarında alış-verişte, ortak taşıtlara inip binmede, tanışma ve tanıştırılmalarda nasıl davranılacağını belirleyerek ilişkilerin düzenli gitmesine yardımcı olurlar.

Kaynaklar:

Hilmi Ziya Ülken, Türk Tefekkür Tarihi, YKY.
Bozkurt Güvenç, Türk Kimliği.
Mümtaz Turhan, Kültür Değişmeleri, MEB Devlet kitapları.
Uluslararası Üçüncü Türk Kültürü Kongresi Bildirileri, AKDTYK.
Milli Kültür Unsurlarımız Üzerinde Genel Görüşler, AKDTYK.
Tuncer Baykara, Türk Kültür Tarihine Bakışlar, AKDTYK.

milli kültür oyunlarımız

milli kültür oyunlarımız

MİLLİ KÜLTÜR, MİLLİ KÜLTÜRÜN ÖZELLİKLERİ, GÜZEL SANATLAR (İNKILAP TARİHİ KONU ANLATIM)

Kültür; bir toplumda geçerli olan ve gelenek halinde süregelen her türlü duygu, düşünce, yaşayış, dil ve sanat varlıklarının bütünüdür.

Atatürk, kültürü bir milletin çeşitli alanlarda yapabildiği işlerin ortak sonucu olarak tanımlamıştır.

Kültür, bir millette tarih boyunca oluşturduğu ve geliştirdiği bir olgudur. Atatürk hedef olarak: “Milli kültürümüzü çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkaracağız.” demiştir.


Güzel Sanatlar:

Atatürk sanatı güzelliğin ifadesi olarak görür.

Görülen güzellik birçok şekilde ifade edilebildiğinden dolayı sanatta çok çeşitlidir.

Sanatla uğraşmak uygar olmanın en önemli ölçüsüdür.

Sanat sayesinde ortak güzellikleri paylaşaninsanlar arasında birlik duygusu da kuvvetlenir.

Güzel sanatların gelişmesi için Güzel Sanatlar Akademisi ve konservatuarlar açılmıştır. Böylece bir çok alanda ünlü Türk sanatkarları yetişmiştir.

milli kültürümüzü oluşturan öğeler nelerdir

milli kültürümüzü oluşturan öğeler nelerdir

Milli Kültür, bir millete özgü bilgi, inanç ve davranışlar bütünü ile bu bütünün parçası olan maddi nesneler.Bir milletteki Toplumsal yaşamın dil, düşünce, gelenek, işaret sistemleri, kurumlar, yasalar, aletler, teknikler, sanat yapıtları gibi her türlü maddi ve tinsel ürününü kapsamına alır.

Milli Kültür Öğeleri yada Unsurları

Sanat (Müzik, Edebiyat, vb.)

Tarih

Dil

Din

Güzel Sanatlar (Resim, Heykel vd.)

Felsefe

Temel Bilimler (Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji)

Sosyal Bilimler (Hukuk, Ekonomi, Sosyoloji vd.)

Teknoloji

Mimari

eczanelerde satılan nemlendiriciler

eczanelerde satılan nemlendiriciler

Sebamed yada neutragena nın günlük kremleri çok hafif ve cilt tipin yağlıysa su bazlı, çok kuruysa da yağ bazlı olanları tercih edebilirsin. ayrıca bu ürünler eczanelerde satılıyor ve çok pahalı değiller, dışarı çıkmadan da güneş koruyucu krem kullanmanı tavsiye ederim, ben sebamed tavsiye ediyoruz

eczanelerde satılan leke kremleri

eczanelerde satılan leke kremleri

Genellikle sivilce ad?yla bildiğimiz akne en sık rastlan?lan cilt problemlerinden biridir. Yeti?kinlerin %85’in hayatlarından gelir geçer ama % 15 in ise tedavisi güç bir hal alır.

PROVENANCE acne +blemishes krem geli?tirdi?i %100 doğal yeni formülüyle cilt de oluşan sivilceleri kurutur , sivilce lekelerini azaltır ve sivilce oluşumuna yol açabilecek etkenlere kalkan görevi sa?lar.

Her tür cilt tipine uygun bay ve hamile bayanlarında rahatlıkla kullanabileceği bu kremi sadece eczanelerde bulabilirsiniz.

eczanelerde satılan kilo aldırıcı ilaçlar


eczanelerde satılan kilo aldırıcı ilaçlar

Tanıtımını yaptığımız Aktion Kilo Aldırıcı Bitkisel Ürün,Cinsel İstek Arttırıcı Cinsel Sağlık Ürünül hakkında; Nedir, kullanımı, eczane, eczanelerde, satış, sipariş, yorum, yorumları, yan etkileri, nasıl kullanılır, forum, nerden alınır, nerede satılır, satışı, siparişi, satın al, satış yerleri, fiyat,Aktion Kilo Aldırıcı Bitkisel Ürün,Cinsel İstek Arttırıcı, Cinsel Sağlık Ürünü, Bitkisel Viagra cinsel ereksiyon tableti fiyatı, fiyatları, satın alma, satan eczaneler,devz satan eczaneler,Aktion Kilo Aldırıcı Bitkisel Ürün, Cinsel İstek Arttırıcı, Cinsel Sağlık Ürünü, Bitkisel Viagra,cinsel sağlık ürünü eczanelerde satılan, doğal, bitkisel, faydaları, hakkında, içeriği, İstanbul, İzmir, bursa, adana, Antalya, Ankara, ilaç, kullanım şekli, ucuz, ürünleri.istanbul olmak üzere tüm semtlere Bakırköy, Bahçelievler, Fındıkzade, Fatih, Zeytinburnu, Cevizlibağ, Topkapı, Eyüp, Rami gibi Avrupa yakasındaki semtlere bir saat içinde teslimat yapılır. Anadolu yakasına Kadıköy, İçerenköy, Bostancı, Kartal, Pendik, üsküdar, Beykoz, kavacık semtlerine maksimum 3 saat içinde teslimat yapılır. Cinsel sağlık konusunda uzmanlaşmış kadromuz ile sizlere hizmet vermeye 7/24 online satışımızla devam ediyoruz.

eczanelerde satılan gebelik testleri fiyatları

eczanelerde satılan gebelik testleri fiyatları

İdrada gebelik Testi, Plano Test

Gebelik testi veya diğer adı ile “plano test” eczanelerden kolayca temin edilebilen ucuz ve basit bir yöntemdir. hCG ismi verilen gebelik hormonunun idrarda tespiti prensibine dayanır.İdrarda yapılan bu test ile hCG düzeyi 20miÜ üzerinde ise pozitif sonuç verir.İdrarda gebelik testi bazen yanlış yapılabilmektedir, cinsel birleşmenin ertesi günü yapılması anlamsızdır, hiçbir sonuç vermez. İdrarda gebelik testi sağlıklı bir sonuç alınması için adet gününün en az 1-2 gün geçmesi gerekmektedir.

Buna rağmen kanda yapılan B-HCG testi miktarı tam gösterdiğinden dolayı çok duyarlıdır ve adet günü daha geçmeden sonuç verir. Dikkat edilmesi gereken bir husus da ,sabah ilk idrar konsantre olduğu için daha sağlıklı sonuç verdiğidir.

İdrada gebelik testini aç veya tok yapmanız fark etmez. İdrar testinin yanlış negatif çıkma ihtimali az da olsa mümkün olduğundan dolayı adet gününüzden 1-2 gün sonra yaptığınız test Negatif yani Yok çıkar ise 2-3 gün sonra tekrar edin.

Evde hamilelik testi idrar da yapıldığında ve şüpheli bir sonuç çıktığında test mutlaka kanda "beta hcg" bakılarak tekrar edilmelidir.

İdrar testinde

*Tek çizgi çıkar ise negatif, yani hamile değilsiniz

*Çift çizgi çıkar ise pozitif,yani hamilesiniz

*İkinci çizgi silik ise şüpheli olarak değerlendirilir. (2-3 gün sonra tekrar et). Muhtemelen bir gebelik vardır fakat test erken yapılmıştır.

Hatalı negatif test (gebe olmanıza rağmen testte “gebelik yok” çıkması) çok erken yapıldığında veya kullanılan testin bozuk veya günü geçtiği durumlarda görülebilir.

Hatalı pozitif test (gebe olmamanıza rağmen testte “gebelik var” çıkması) bazı ilaçların kullanımında veya kimyasal gebelik durumunda ortaya çıkar.Çok nadir görülür.Gebelik testi fiyatları çok fazla olmayıp markasına göre değişkenlik göstermektedir. Tüm eczanelerden kolaylıkla tedarik etmek mümkündür.

Gebelik testinde en küçük bir şüpheniz olduğunda mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Kanda Gebelik Testi , B-HCG

Gebelik varlığının tespiti için kanda bakılan B-hCG değerleri kesin sonuç vermektedir. Çok küçük gebelikleri dahi bu kan tahlili yardımı ile tespit etmek mümkün olmaktadır. Sperm hücresi yumurta hücresini dölledikten sonra bu gebelik ürünü B-hCG adı verilen bir hormon salgılamaya başlar ve B-hCG düzeyleri döllenmeden ortalama 7-12 gün sonra kanda normalde olduğu seviyelerin üstüne çıkmaya başlar. Gebe olmayan bir kadında kandaki B-hCG seviyesi 0-5 mIU/ml'dir. Kan BhCG seviyesi 5 mIU/ml üstüne çıkınca gebelik “var” anlamına gelmektedir.

Gebeliğin tespiti dışında sağlıklı veya anormal bir gebeliğin takibi esnasında B-hCG değerindeki artışlar gebeliğin sağlıklı olup olmadığı hakkında bilgi verir. Normal giden bir gebelikte bu değerler 2 günde değerler 1 kat artmalıdır. Artış bu şekilde olmadığı takdirde gebelikte problem var anlamına gelmektedir ve anormal bir gebelik akla gelir. Özellikle dış gebeliğin tanısı ve takibinde bu BHCG değerlerindeki düzenli artışlar çok önemlidir. Mol gebeliklerde de aynı şekilde tanının konmasında ve özellikle gebeliğin sonlandırılmasından sonra takibinde ve tedavi seçeneklerinin planlanmasında kanda gebelik testi olarak da isimlendirilen BHCG değerlerinin artışı değişkenliği önemli rol oynar.

Normal bir gebelikteki B-hCG değişimleri aşağıdaki gibidir;

Son adet tarihinden itibaren geçen hafta sayısı


BHCG in mIU/ml değerleri


3 hafta


5 - 130

4 hafta


75 - 2,600

5 hafta


850 - 20,800

6 hafta


4,000 - 100,200

7 - 12 hafta


11,500 - 289,000

13 - 16 hafta


18,300 - 137,000

17 - 24 hafta


1,400 - 53,000

25 - 40 hafta


940 - 60,000Gebelik (Hamilelik) testleri ne zaman ve ne şekilde yapılmalıdırlar?

Gebelik varlığı ne kadar erken öğrenilirse gebeliğin devamı veya takibi hakkında o kadar erken de karar verilebilmektedir. Bu nedenle adet gecikmesi olan her kadın vakit kaybetmeden gebelik testi yaptırmalıdır.Gebeliğin oluşması ile birlikte gebelik ürününden bazı hormonlar salgılanmaya başlar. Bu gebeliğe özgü hormonlar kadının adet döngüsünü kesintiye uğratır ve kadın gebelik süresince adet görmez. Kanda ve idrarda bu hormonların tayini ile gebelik olup olmadığı anlaşılır. Kanda bakılan gebelik hormonu (B hCG) daha henüz ortada bir adet gecikmesi olmadan önce bile gebeliği erken dönemde gösterebilir. İdrarda yapılan testte ise sıklıkla 1-2 günlük bir gecikmeden sonra gebelik saptanabilir.Eczanelerde satılan ve kişinin kendi kendine uyguladığı testlerin güvenilirliği laboratuardakilere oranla biraz daha düşüktür. Bu nedenle adet gecikmesi olan ve kendi kendine yaptığı test negatif çıkan kadınlar da hekimlerini konu hakkında bilgilendirmeli ve onun tavsiyelerine uymalıdırlar. Evde hamilelik testi idrar testi sonucu ile oluşan herhangi bir şüphede zaman kaybetmeden bir jinekolok tarafından değerlendirilme yapılmalıdır.

Kürtaj İle İlgili Diğer Yazılar Sırası İle Aşağıda Okuyabilirsiniz;

Kürtaj genel bilgiler
Kürtaj tekniği
Kürtajın riskleri
Kürtaj fiyatları
Kürtaj ile ilgili sık sorulanlar

eczanelerde satılan diş beyazlatma

eczanelerde satılan diş beyazlatma
Diş Beyazlatma, Dis Beyazlatma, Estetik Diş Hekimliği
Eczaneler ve Marketlerde Satılan Ürünler Hakkında

Direk müşteriye yönelik ,raflarda satılan yeni sistem bleaching ürünleri de bulunmaktadır.Bu kitler 3 aşamalı prosesler olabilir.İlk aşamada 15 saniye asitleme yapılır, 1-2 dakika diş yüzeyine pamuk çubukla % 6’lık H2O2 uygulanır ve bir boya maddesi sürülür.

Ürünlerin ilk çıktığı dönemlerde ,televizyon reklamlarında gösterildiği gibi olduğu düşünülürdü.Çarpıcı sonuçların alınması için, 2 gün ila 2 hafta hatta bazen 60 uygulamaya kadar çıkan sürelerden bahsedilir.Dental çalışmalarda herhangi bir etkisi olduğuna dair bir rapor kaydedilmemiştir. North Carolina Üniversitesi’nde US Federal Trade Commission için yapılan gözlemlerde ,tek çenesine home bleaching uygulanan hastalarda diğer çeneye de bu ürünler kullanılmış (1 , 2, 14 ya da 60 uygulama yapıldığı halde) ve aynı sonuç elde edilmediği bildirilmiştir.Bir rapor da bu ürünlerin kullanıldığı hastalarda kompozit rezinlerde herhangi bir zarar verici etki gözlemlenmediği yazılmıştır.

Diğer bir yaklaşım da bu materyallerin güvenirliliği ve tekniği ile ilgilidir.Son bir rapor da genç kişilerde minede bozulma meydana geldiği belirtilmiştir.Bu hastalar çok fazla kola içmelerine rağmen , sonuç temelde bazı dataların eksikliğinden ve kontrolsüzlükten dolayı güvenlikle ilgili sorular artmıştır.Eğer materyal bleaching için etkin değilse, başarının yoksunluğundan dolayı daha iyi sonuç elde etmek için daha şiddetli kullanım yapılabilir.Bu tip hastalarda minenin çözünmesinden dolayı başka problemlere de raslanır.Bu ilave bir moral bozucu durumdur.

Bazı ürünlerin etkinlik ve güvenirlilikten yoksun olmaları Amerikan Diş Hekimliği Birliği dikkatli olunması gerektiğini önermiştir, Gıda ve İlaç Birliği ise üretici firmaları mektupla uyararak iddialarını doğrulamalarını istemiştir.Bu ürünlerin ve diğer konvansiyonel home bleaching tekniğinin etkinliği ve güvenirliliği ile ilgili saptamalar kesin göstergedir.En güçlü resmi karar olan Amerikan İlaç ve Gıda Birliği’ nin üretici firmalara yönelik direktifleri vardır, sınırlama yoktur, kısıtlama yoktur ve bleaching tedavileri yasal hasta-hekim ilişkileri ile yapılmıştır. (US Food and Drug Administra­tion: Personal communication).

eczanelerde satılan geciktirici ilaçlar

eczanelerde satılan geciktirici ilaçlar

Ginseng Çayı
Kırmızı Ginseng
Afrodizyak Etkili Yiyecekler
Cinsel Performans
Eczanelerde Satılan Ürünlerin İllere Göre Teslimat Zamanları
Erken Boşalmanın Tedavi Yöntemleri
Erken Boşalma Nedenleri
Erken Boşalmanın Çaresi
Erken Boşalan Erkekler Tedavi
Erken Boşalmanın Tedavisi
Erken Boşalmada Tedavi
Erken Boşalan Erkekler Bitkisel Tedavi
Erken Boşalmak
Erken Boşalma
Erken Boşalmaya Bitkisel Çözüm Burada
Penis Büyütücü Hap Nasıl Kullanılır?
Cinsel Sağlık Ürünleri Online Satış
Erken Boşalıyorum İlaç Tedavisi
ETİCAD Üyesiyiz
Viagra Etkileri
Viagra Çeşitleri
Bayan Viagra
Viagra Satan Eczaneler
Ereksiyon Sorunu
Sağlık Medikal
Cinsel Alışveriş
Cialis 30 tablet en ucuz
Geciktirici Spreyleri
Amerikan Viagra Yorum
Cialis Ne Kadar
Cialis 20 mg İlanları
Cialis Demir Kutu Nedir
Çin Topu Nasıl Kullanılır
Bayan Azdırıcı Damla Eczane
Red Cialis Viagra Yorumları
Çin Topu Kullanımı
Çin Topu Yan Etkileri
Çin Topu Nedir
Çin Topu Forum Ve Yorumları
Çin Topu İstanbul Satış
Çin Topu İstanbul Sipariş
Procomil Ankara
Cialis Nedir
Pembe Maske Eczane Fiyatı 39 TL
Tütünex Sigara Bırakmaya Yardımcı Bitkisel Tablet Nedir
Ejder Power Bitkisel Afrodizyak Herbal 550 mg 2 Tablet
CE8 Herbal Lotion Rahatlatıcı Masaj Losyonu Romatizma Tedavisi İçin
Blue Drops Garantili Bayan Azdırıcı Damla Eczane Sağlık Güvencesiyle..
Eczane Sağlık, Eczane Sipariş Ürünleri Burada..
Silvigra 100 mg Jel Hızlı Sipariş
Eczane Sağlık 3. Yılını Kutluyor !
Procomil Nedir Nasıl Kullanılır
Levitra 30 Tablet 159 TL
Levitra Viagra Ereksiyon Ürünleri Burada !
Cialis 30 En Uygun Fiyat
Viagra 30 Tablet Satış Fiyatı 159 TL
Cabs Spray 45 Dakika Geciktirir..
Cinsel Sağlık Ürünleri % 20 İndirimde !
Cinsel Ürünler Hayatınıza Renk Katmaya Devam Ediyor
Viagra
Viagra Kaç Para ?
Viagra Kullanımı
Viagra nasıl kullanılır?
Viagra Yan Etkileri Nelerdir?
Viagra Nedir, Viagra Ne İşe Yarar?
Sun Flower Krem Uygun Fiyat Hızlı Teslimat !
Super Glide Kayganlaştırıcı Jel Anal - Vajinal Kullanımlıdır !
Sigarason Sigarayı Bırakma Tableti Stoklarımızda !
Finegra 100 mg 35 TL.Kampanya..
Minel Mantar Kırmızı Reishi Mantarı Çayı Stoklarımıza Girmiştir.
Kamagra jel 100 mg kampanya
Tutuneson Set İle Sigarayı Bırakın...
Ereksiyonu Uzatma İlaçları Nasıl Kullanılır?
Ereksiyonun Tedavisi İlaçlar Burada !
Bayan Cinsel Gücü Artırıcı İlaç İle Mucizeyi Yakalayın.
Ereksiyona Bitkisel Çözüm !
5in1 Natural Max Termojenik Zayıflama Kapsülü Stoklarımızada !
Termal Jel Stoklarımıza Girmiştir..
Hcg Damla Stoklarımızda !
Eczane Sipariş Ürünleri Eczanemizde !
Women Sprey Vajina Daraltıcı ve Yapılandırıcı Sprey Stoklarımızda !
Hemoroide HEMOREX ile bitkisel %100 çözüm!
Basın ve TV kanallarında HCG zayıflama damlası konuşuluyor!
Ereksiyonu Güçlendirmek İçin En Kısa Yol Burada !
Vagifix Vajina Daraltıcı Krem Kullanımı
Sertleştirici Ürünler Nelerdir?
Sertleştirici Krem Mutlaka Denenmeli !
Vega 100 mg Yan Etkileri Varmı?
Vega 100 mg İle Mavi Mutluluk
Geciktirici Krem Eczanelerde
Ereksiyon Ürünleri
Afrodizyak İlaçlar Ne İşe Yarar?
Bayan Azdırıcı Damla İle Tanıştınız mı?
Azdırıcı Macun Yerine Tiger King Kullanın
Bayan Azdırıcı Tablet
Kayganlaştırıcı Jel
Kayganlaştırıcılar
Ücretsiz Kamagra Jel
Online Eczane İstanbul
V Boom Kampanyalı Satışı
V Boom Mucizesi
Basur Tedavisi İçin İdasil Kullanın
Kamagra Jel
Geciktirici Sprey Nedir Nasıl Kullanılır
Geciktirici Sprey Tavsiye
Ucuz Geciktiriciler Eczanemizde
Kapıda Ödeme Alışveriş Daha Güvenli
Cialis Fiyatları
Eczanelerde Satılan Geciktiriciler
Türkiye'nin Şifa Market ve Eczanesi Burada !
Yaz Geliyor Summer 7 KETO ile Zayıflayın !
Procomil Spray Procomil Sprey Satışımız Başlamıştır.
Procomil Sprey
Cinsel İstek Arttırıcılar
Cinsel ilişkide ideal süre: 7 ila 13 dakika
Cinsel hastalıklar konusunda bilgisiziz
Cinsel işlev bozukluğunu önemseyin!
Ginseng ile Cinsel Yaşam
Keçiboynuzu ve Afrodizyak
Kadında Selülit Erkekde Saç Problemi
En Doğal Antibiyotik
Yatakta Fantazilerinizi Değiştirin.
Sex Yaparken Korunmak.
50 Yaşından Sonra Kilo Almayın.
Sex Sprem Kalitesini Arttırıyor.
Kadınlarda Cinsel İstek Alma Talebi Artıyor
V Pills Penis Büyütücü
Zayıflama
Kapıda Ödeme
Kapıda Kredi Kartı
ECZANE SAĞLIK PARA PUAN
Cialis 20 mg Cialis Tadalafil 30 Tablet 119 TL ( Ücretsiz Kargo )
V Pills Eczane Sağlık

eczanelerde satılan zayıflama ilaçları

eczanelerde satılan zayıflama ilaçları

Türkiye’de satılan zayıflama haplarının çok azının sağlık bakanlığından onaylı olduğunu düşünürsek kullanılan ve genellikle doğal diye tabir edilen bu haplar ne kadar sağlıklı olabilir?

Piyasada halka satılan çoğu ürün doğal ve bitkisel adı altında satılıyor fakat uzmanlar bu ilaçların aksine kimyasal ve hatta öldürücü olduğu konusunda uyarıyor. Zayıflama ilaçları genelikle gıda takviyesi olarak tanımlıyor kendini; fakat bu ilaçlar beyindeki yeme isteğini azaltıp insanın iştahını kesiyor ve bu şekilde kilo vermeye sebep oluyor. İştah kesici madde olan sibutramin’in bu ilaçlarda yüksek dozda kullanılması ise ölümcül olabiliyor.

Doğal etiketiyle satılan bu ürünlerin bir çok yan etkisi olabiliyor. Genel olarak görülen yan etkileri arasında; tansiyon yükselmesi, ağız kuruluğu ve kabızlık var. Ayrıca kalp krizlerine yol açıyor ve ölümlere sebebiyet verebiliyor.

Yine de zayıflama ilaçlarına gereksinim duyanlar için doktor kontrolünde ve sağlık bakanlığının onay verdiği ilaçlardan kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

msn nasıl patlatılır

msn nasıl patlatılır

Mail/msn hackleme durumunda, öncelikle Yeni Türk Ceza Kanunu’nun 243. maddesi kapsamında ele alınarak iki yıla kadar hapis veya adli para cezası istemiyle karşı karşıya kalınması mümkündür. Mail hackleme sonucunda maili hacklenen kimsenin bilgilerinde bir değişiklik veya eksiklik meydana geldiğinde bu ceza iki yıldan dört yıla kadar hapis cezasına dönüşür. (m.243/III) Yani para cezası imkanı da kalmaz.

Öte yandan, msn hackleme hacklenen kişiyi belli bir davranışı yerine getirme, zorlama veya tehdit amacıyla yapıldığı takdirde yine TCK. 107 gereğince bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezası ile karşılaşılır. (Önceki cezaya ek olarak.

Mail hackleme şayet bu amaçlarla değil de sırf o kişide sıkıntı meydana getirmek, o kişiyi rahatsız etmek gibi amaçlarla yapılıyorsa (genelde bu amaçla yapılıyor zaten) bu durumda TCK. 123 gereğince faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir (Önceki cezalara ek olarak.)

Maili hacklenen kişi bir kamu kuruluşunda çalışıyor ve bu mail adresini kurum gereği kullanıyor ve bu mailinde işini sürdürmesi için gerekli birtakım belgeler bulunduruyorsa, bu durumda TCK. 113 gereğince bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. (Önceki cezalara ek olarak.)

Şayet maili hacklenen kişi, kamu kuruluşunda değil de özel sektörde çalışıyorsa, bu durumda TCK. 117 gereğince altı aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası verilir. (Önceki cezalara ek olarak.)

Ayrıca TCK 124’te düzenlenen haberleşmenin engellenmesi suçu sübut bulduğundan, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezasına hükmolunur. (Önceki cezalara ek olarak.)

Bunun yanında mail hackleyen kişi haberleşmenin gizliliğini ihlal ettiği için de TCK. 132 gereğince altı aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. (Önceki cezalara ek olarak.)

Bu haberleşme bilgileri ayrı bir yerde kaydedildiği takdirde ise bu ceza yine aynı maddenin devamındaki ibareye göre bir yıldan üç yıla kadar ceza ile karşılaşılır. (Önceki cezalara ek olarak.)

Bu haberleşme bilgileri hukuka aykırı olarak ifşa edildiği takdirde ise yine bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası söz konusu olur. (m.124/II) (Önceki cezalara ek olarak.) (Msn konuşmalarını kaydedip başkalarına bunları açıklayanlar da bu ceza ile karşılaşır.)

Ayrıca mail hackleme özel hayatın gizliliğini ihlal suçu kaps***** girdiğinden TCK. 134 gereğince altı aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırma söz konusu olur. (Önceki cezalara ek olarak.)

Kişisel verilerin kaydedilmesi suçu da işlenmiş olduğundan altı aydan üç yıla kadar hapis cezasıyla karşılaşılır. Kişilerin siyasi, felsefi veya dini görüşlerine, ırki kökenlerine; hukuka aykırı olarak ahlaki eğilimlerine, cinsel yaşamlarına, sağlık durumlarına veya sağlık durumlarına ilişkin belgelerin veri olarak kaydedilmesi de bu hüküm içerisindedir. (TCK. 135/I,II) (Önceki cezalara ek olarak.)

Bütün bu saydığım hükümlerden hakkında dava açılmış olan kimse, bu suçu özel bir bilgi ve beceri sayesinde gerçekleştirmiş olduğu için (yani herhangi bir kişinin gerçekleştiremeyeceği bir eylem olduğundan) (kaldı ki mail hackleme tamamen bu kapsamdadır) verilecek ceza yarı nisbetinde artırılır.

Ayrıca kişilere ait mail hesapları hukuken onların mal varlıkları (mamelek) içerisinde kabul edildiğinden, mal varlığına karşı işlenen suçlar kapsamında ve özel olarak TCK.142 ve devamında düzenlenen hırsızlık suçu kapsamında ele alınır ve 142/I fıkrasının e bendi gereğince üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. (Önceki cezalara ek olarak.)

Öte yandan bu suçlarla birlikte kişilerin internet bankacılığı hizmetleri dolayısıyla kullandığı bilgileri ele geçiren kimseler de (kullanmış olması şart değil) TCK. 245 gereğince üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası ve adli para cezası ile cezalandırılırlar.

Yazdığım kanun hükümlerinden bazıları kamu davası bazıları ise takibi şikayete bağlı suç niteliğindedir. Ayrıca bu tespit ettiğim TCK kapsamındaki suçlar haricinde özel kanunlarda belirtilen hükümler de söz konusu olmaktadır.

PEKİ BU CEZALAR NASIL YERİNİ BULACAK?

Peki neden bu kadar ceza söz konusuyken bu kadar insanın mailleri hackleniyor? Çünkü kimse bu konuların hukuk sistemi tarafından düzenlendiğini bilmiyor. Bilmediği gibi bunu yapanların üzerine gitmiyor. Halbuki böyle bir durumla karşılaşan kimsenin yapacakları çok basit.

Bir dilekçe yazarak ya Emniyet birimlerine ya da herhangi bir yer Adliyesinde Cumhuriyet Savcılıklarına başvurmaları yeterli. Ayrıca kişisel bilgisayarlarının IP numarasını, mailine en son girdiği tarihi, en son kullandığı şifreyi ve en son kullandığı gizli soru ve yanıt bilgilerini dilekçesine ek olarak bildirirse işler daha da kolaylaşacaktır. Savcılık talimatı veya mahkeme kararı sonucunda Emniyet Müdürlükleri tahkikata başlayacak, kullandığınız mail adreslerinin yetkili sahiplerine ulaşılarak mailinize hangi tarihte hangi IP numaralarına girildiği tespit edilecektir. Şayet mailinizi hackleyen kişi statik IP kullanmıyorsa, değişken IP numaraları Telekom tarafından sürekli olarak kayıt altında tutulduğundan hangi tarihte mailinize hangi bilgisayardan girildiği kolaylıkla tespit edilecektir. Yine buna bağlı olarak mailinizi hackleyen internet kullanıcısının kişisel bilgileri ve adres bilgileri Emniyet talimatı ile temin edilerek Cumhuriyet Savcılığına verilecektir. Tamamlanan hazırlık tahkikatından sonra Cumhuriyet savcısı şüpheli şahıs hakkında kamu davası açacak ve Emniyet kuvvetleri marifetiyle bu şahıs yakalanacaktır. Şayet mail hackleyen internet kullanıcısı bir ticari işletmeye ait bir bilgisayarı kullanmışsa aynı şekilde o ticari işletme hakkında da tahkikat uyg****acak ve hüküm kesinleştiğinde o işletme hakkında güvenlik tedbirlerine hükmedilecektir.


Kullandığınız mail hesabı yabancı bir ISP(İnternet Servis Sağlayıcısı olduğu durumlarda Cumhuriyet Savcılıkları istinabe yoluyla o ülkenin yetkili makamları üzerinden aynı bilgileri temin edeceklerdir. Ancak msn hesapları zaten Microsoft Türkiye'ye bağlı bir hizmet olduğundan buna pek gerek kalmayacaktır


Dileriz mail hackleyen arkadaşlara kendilerine çok çok iyi avukatlar bulmalarını tavsiye ediyorum. Ama bir avukat olarak şunu da söyleyeyim ki hiçbir avukat böyle bir davada müdafi olmak istemeyecektir

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/218835-msn-patlatma-nasil-yapiliyor.html#ixzz1iJdkGRAE

iç anadolu bölgesinin kültürel özellikleri nelerdir

iç anadolu bölgesinin kültürel özellikleri nelerdir

İç Anadolu Bölgesinin Kültürel özellikleri
İç Anadolu Bölgesi Kültürel Özellikleri

Bölge Anadolu’nun orta kesiminde yer aldığı için “Orta Anadolu Bölgesi” de denir Bölge 4 bölüme ayrılmıştır: Konya, Yukarı Sakarya, Yukarı Kızılırmak, Orta Kızılırmak bölümleridir
DAĞLARI: Sivrihisar, Sündiken, Hınzır, Kızıldağ ve Tecer Dağları ve İç Anadolu Bölgesindeki kıvrım dağlardır
Karadağ, Karacadağ, Hasan dağı, Melendiz ve Erciyes Dağı volkanik dağlardır
OVALAR: İç Anadolu Bölgesinde platolar arasında ovalar vardır Başlıcaları; Konya, Ankara, Kayseri ve Eskişehir ovalarıdır
PLATOLAR: Obruk, Haymana, Cihanbeyli ve Uzunyayla platolarıdır
AKARSULAR: Bölgenin en önemli Akarsuları Kızılırmak ve Sakarya’dır
GÖLLERİ: Tuz Gölü, Akşehir, Eber, Seyfe ve Tuzla Gölleridir
İKLİM: İç Anadolu Bölgesinin denizden uzak olması ve etrafının dağlarla çevrili olmasından dolayı, step iklim koşulları etkilidir Buralarda yazları sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır Yağışlar en fazla ilkbahar aylarında düşer Doğuya doğru gittikçe yükseltinin etkisi ile iklim karasallaşmaktadır
BİTKİ ÖRTÜSÜ: İç Anadolu’nun doğal bitki örtüsü bozkırdır
NÜFUS VE YERLEŞME: Ankara, Konya, Kayseri, Eskişehir ve Kırıkkale gibi sanayinin geliştiği ulaşım bakımından elverişli yerlerde nüfus kalabalıktır Diğer yerlerde tenhadır
TARIM VE HAYVANCILIK: Diğer iç bölgelerde olduğu gibi İç Anadolu Bölgesinde de tarım önemlidir Bölgede ilkbahar mevsiminin yağışlı, yazların kurak olması tahıl tarımının gelişmesine imkan sağlamıştır Buğday, arpa, çavdar, yulaf, şeker pancarı, patates, yeşil mercimek ve fasülye üretiminde öndedir
İç Anadolu Bölgesi’nin bitki örtüsünün bozkır olması küçükbaş hayvancılığın gelişmesine neden olmuştur Koyun ve Tiftik Keçisi yetiştiriciliğinde İç Anadolu öndedir
YER ALTI KAYNAKLARI: Krom, Linyit, Demir, Lületaşı, Kayatuzu, Çinko ve Jips ençok çıkarılan madenlerdir
SANAYİ: Ankara Eskişehir, Kayseri, Konya ve Kırıkkale sanayinin en çok geliştiği illerdir
Besin, Çimento, şeker Fabrikaları, Lokomotif, Silah ve Petrol Arıtma Tesisleri en önemli sanayi kuruluşlarıdır
TURİSTİK YERLERİ: Mevlana Müzesi, Ürgüp, Göreme, Karatay Medresesi, İnceminareli Medrese, Gök Medrese ve Alaaddin Camii’dir

Konya Mevlana


Karatay Medresesi


İnceminare


Gök Medrese


Alaeddin Camii


Ürgüp Göreme

İç Anadolu Bölgesinin Genel Özellikleri:

1 Etrafı dağlarla çevrili olduğundan en az yağış alan bölgemizdir
2 Plato ve ovaların en geniş yer kapladığı bölgemizdir
3 Nadasa bırakılan toprakların en fazla olduğu böl¬gemizdir
4 Yağışlar en çok ilkbaharda (çoğu konveksiyonel yağış olarak) düşer
5 Yüzey şekilleri sade ve düz olduğundan ulaşım kolay sağlanır
6 Küçükbaş hayvancılığın en çok yapıldığı bölge¬mizdir
7 Bölgede su boylarında olmak üzere toplu yerleş¬me hakimdir
8 Volkanik dağlar çoktur
9 Bitki örtüsü genellikle bozkırdır Türkiye ormanlarının % 7,7 sine sahiptir
10 Buğday, arpa, çavdar, yeşil mercimek, pata¬tes,şeker pancarı, nohut üretiminde 1 sıradadır

harita nedir kısaca açıklaması

harita nedir kısaca açıklaması

Harita, yeryüzünün veya bir parçasının matematiksel formüllerden yararlanılarak belirli oranlarda küçültülüp simge, renk ve bazı özel işaretlerle bir düzlem üzerine çizilmiş taslağıdır.
Haritanın temel işlevi, bölgenin topografyası ya da ilişkili diğer konularda, jeolojisi, jeomorfolojisi, iklimi, trafiği, yeraltı kaynakları, değişik bakış açılarından ekonomisi vb. hakkında bilgi vermektir. Bu haliyle harita, insandan (haritayı üreten kartograf) insana (harita kullanıcısı) mekânsal referanslı bilgi aktaran, genel olarak basılı bir iletişim aracıdır. Harita, Uluslararası Kartograya Birliği tarafından son olarak 1991 yılında tanımlanmıştır.
Haritaların, ülkenin değişik amaçlı kalkınmasında ve taşınmaz mal hukukunda kullanılmak üzere üretilmesi genellikle devletin temel görevlerinden biridir. Bu nedenle ülkemizde de büyük ölçekli topografik içerikli haritalar devlet eliyle üretilir, ya da ihale yoluyla özel firmaların üretmesi sağlanır. 1: 5.000 ölçeğine kadar taşınmaz mal hukukunda hizmet verecek haritalar orijinal yer ölçümleri ya da fotogrametrik yöntemlerle Başbakanlığa bağlı "Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü" sorumluluğunda üretilir ve güncellenir. Belediye hizmeti verilen yerleşim merkezlerinde özellikle teknik alt yapı tesislerinin projelendirilmesinde kullanılan haritalar ise yerel yönetimler tarafından, yine özel firmalara ihale yöntemiyle ürettirilir.

Harita Ölçeği
Harita üzerinde belli iki nokta arasındaki uzaklığın, yeryüzündeki aynı noktalar arasındaki uzaklığa oranıdır. Diğer bir deyişle, gerçek uzunlukları harita üzerine aktarırken kullanılan küçültme oranıdır.
Örneğin: Boğaz Köprüsü'nün gerçekte 1.074 metre olan iki ayağı arası uzaklık, ölçeği bilinmeyen bir haritada yaklaşık 0,5 cm gösterilmiştir.

olcek.png

Buna göre haritanın ölçeği yaklaşık 1/100.000'dir.

Harita Bilgileri

Pafta İndeksi
Pafta indeksi, haritanın, haritası olduğu bölgenin kullanıcı tarafından konumunun algılanabilmesi için genel bir harita üzerinde bir çerçeve ile, bazen diğer harita paftaları ile komşuluklarını da göstererek haritanın kapsadığı alan ve nerenin haritası olduğu hakkında bilgi veren bir küçük haritadır.
Uzunluk Ölçeği (Çizgisel Ölçek) ve Eğim Ölçeği
Uzunluk ölçeği, çizgisel ölçek olarak da tanımlanır. Harita üzerinde temsil ettiği mesafenin arazide gerçekte hangi uzunluğa karşılık geldiğini gösterir. Çizgisel ölçek üzerindeki rakamların hangi ölçü biriminde olduğu (km, m, mil vb). Ülkemizdeki haritalarda çizgisel ölçek birimi genelde m ve km biriminde verilir. Bazı ülkelerde mil kullanılmaktadır. Bu tür haritalarda genelde iki birim için iki ayrı ölçek çizgisi kullanılarak farklı birimlerle çalışmaya alışmış olan kullanıcıları için kolaylık sağlanır. Eğim ölçeği ise yükseklik gösterimlerinin ölçeğini ifade eder, ancak çoğu topografik haritada kullanılmamaktadır.
Harita Çerçevesi
Harita çerçevesi üzerinde haritanın bulunan koordinat bilgileri, koordinat ağı ile kesiştiği yerde rakam olarak yazılmıştır. Büyük ölçekli haritalarda sadece çizgisel dakika, küçük ölçekli haritalarda çizgisel derece ve 30 dakika aralığında verilir. Koordinat bilgileri özellikle günümüzde GPS ve haritayı birlikte kullanan ya da haritadan koordinat okuması yapan kullanıcılar için çok önemlidir. Bunun için koordinat çizgileri arasında kalan noktaların hassas koordinat hesabının yapılabilmesi için aşağıdaki cetvel kullanılır.
Sapma Açısı (Deklinasyon) Hesabı
Topografik haritaların üst kısmı daima kuzeyi gösterir. Koordinat ağı, coğrafi kuzeyi gösterir. Haritayı araziyle çakıştırmak için kullanılan pusula ise magnetik kuzeyi gösterir. Magnetik kuzey ile coğrafi kuzey arasında büyük bir mesafe vardır ve bu fark haritalarda göz ardı edilirse tespit hatalarına sebep olur. Magnetik kuzey her yıl belli bir miktar hareket etmektedir. Aşağıdaki şekilde 1600 – 2000 yılları arasında magnetik kuzeyin yer değiştirme miktarı görülmektedir.
Haritalar yapıldıkları anda güncelliklerini yitirdikleri ve magnetik kuzey de her yıl belli bir miktarda yer değiştirdiği için, magnetik kuzey ile coğrafi kuzey arasındaki fark mutlaka harita sayfası içinde bir bilgi olarak belirtilir. Yıllık deklinasyon farkı da kullanıcının haritanın üretim yılı ile haritanın kullanıldığı anda içinde bulunulan yıl arasındaki fark oranında eklenerek ya da çıkarılarak güncel deklinasyonun elde etmesine olanak verir.
Jeodezik Esaslar
Genelde ulusal harita çalışmalarında kullanılırlar. Mühendislik çalışmalarında altlık olarak hazırlanan özel amaçlı haritalarda bu tür özel bilgiler hesap hassasiyeti açısından önemlidir. Nirengi / Nivelman çıkış noktaları, fotogrametrik belgeleme yöntemleri, hava fotoğraflarına ait bilgiler, hata aralığı diğer kartografik kaynaklar vb. bu bilgiler arasında sayılabilir.
Elipsoid, Projeksiyon ve Datum bilgisi
Datum, herhangi bir noktanın yatay ve düşey konumunu tanımlamak için başlangıç alınan referans yüzeyidir. Datum, Yer’in şeklini ve boyutunu tanımlayan bir referans sistemidir. Yatay datum: Koordinatlar için referans alınan başlangıç yüzeyi Düşey datum: Yükseklikler için referans alınan başlangıç yüzeyi Bir datum; elipsoidi, enlem-boylam oryantasyonu ve fiziksel bir orijin ile tanımlanır.
Örn: Lambert Kesen Konik Datum: WGS 84
Güney Paralel Dairesi:….
Kuzey Paralel Dairesi:…..
Orta Paralel Dairesi:…….
Dilim Orta Meridyeni:…..
Bilgi Ağı
Haritalar içerisinde aranan bir bilgiye kullanıcının kolay ulaşmasını sağlayan konumları harfler ve rakamlara karşılık gelen (Nazar Tepe D 4 gibi) karelerden oluşan bir sistemdir. Bu sistem bir liste ile birlikte kullanılır. Haritanın yanında, arkasında ya da birlikte kullanıldığı bir kitapçık içerisinde özel noktaların bir listesi harita içerisinde bu sistem yardımı ile bulunur. Özellikle turistik amaçlı hazırlanmış olan haritalarda yaygın olarak kullanılırlar. Bu ağ bazen harita koordinat ağı dışında ikinci bir ağ olarak çizilebilirken, koordinat ağı da aralara numara ve harfler verilerek bu amaçla kullanılmaktadır.
Ek haritalar, Taşan Gösterimler, Açıklamalar
Haritanın, harita kağıdına sığdırılmasında bazen problemler olur. Özellikle ülke haritalarında (atlaslarda) kağıda harita tam oturmuşken, ülkeye ait olan ve harita kadrajı dışında kalan bir adayı kadraj içine almak için çerçeveyi büyütmek yerine, adaya ait olan harita, ilgili ülke haritası içine uygun bir yere yerleştirilir.
Diğer
Haritalar içerisinde ayrıca kullanıcı için faydalı olabilecek olan bilgiler de verilir. Özellikle turistik cep haritalarında harita dışında kalan veya haritanın arka sayfasında rehber bilgiler verilir. Bazı ülkeler tarafından hazırlanmış olan askeri amaçlı haritalarda da aynı amaçla harita etrafında kullanıcıya ayrıntılı bilgiler verildiği bilinmektedir.

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/cografya/95995-harita-nedir-harita-ve-haritacilik-hakkinda-genel-bilgiler.html#ixzz1iJd7m6AM

dengelenmiş ve dengelenmemiş kuvvetlerin etkisinde bulunan cisimlerin hareketi

dengelenmiş ve dengelenmemiş kuvvetlerin etkisinde bulunan cisimlerin hareketi için ne söylenebilir

Dengelenmiş Kuvvet & Dengelememiş Kuvvet
Kuvvet ve İvme

Çift Yönlü Kuvvetler

İki nesne birbirlerine karşı güç kullanırlar. Bu güç zıt yönlü fakat eşit büyüklüktedir.
Duvardan gelen güç ile arabanın gücü eşittir.


Dengelenmiş Kuvvetler

Eğer cisme uygulanan kuvvet bir başka kuvvet ile dengelenirse cisim hareket etmez. Eğer cisim hareket ediyorsa sabit hızla hareketine devam eder

Aracın ileriye doğru hareketine eşit değerde hava ve yoldan kaynaklanan sürtünme kuvveti vardır. Dolayısıyla araç sabit hızla hareketine devam eder.

Dengesiz Kuvvetler

Arabanın hızına uygulanan kuvvet değiştiğinde denge bozulur. Eğer arabanın hızı sürtünme kuvvetinden fazla ise araba ivme kazanır. Eğer sürtünme kuvveti arabanın hızından büyük ise araç yavaşlar.

Kuvvetler farklılığa bağlı olarak araç ya hızlanır ya da yavaşlar.

Duran bir cisme uygulanan kuvvet dengelenemiyorsa cisim o yönde harekete başlar.

Kuvvet, Kütle ve İvme

Nesnenin ivme kazanabilmesi için mutlaka kuvvetin dengelenmemiş olması gerekir. Daha fazla kuvvet uygulanırsa daha fazla ivme kazanılır.

Bir cismin ivme kazanmasında kütlesi de önemlidir.

Büyüklükleri farklı olan cisimlere eşit kuvvetler uygulanırsa kütlesi küçük olan daha büyük ivme kazanır.

Çift katlı otobüs ile mini bir arabanın itilmesini düşünün, iki aracı hızlandırabilmek için tabi ki otobüse çok daha fazla kuvvet uygulamamız gerekir.

sıvı basıncı nedir

sıvı basıncı nedir

Sıvı Basıncı

Sıvılar da katı ve gazlar gibi basınç oluşturma etkisine sahiptir. Bir sıvının basıncı derinlik, sıvı özkütlesi ve yer çekimi ivmesine bağlıdır.Tüm sıvılar içinde bulunan cisimlere bir basınç uygularlar. Suda yüzdüğünüzü düşünün. Bu durumda derinlere daldıkça üzerinizde bulunan su vücudunuza bir baskı yapması doğaldır. Ne kadar derine inerseniz üzerinizdeki su kütlesi artar ve doğal olarak üzerinize yapılan baskı da artar. İşte bu baskı sıvı basıncından kaynaklanmaktadır.

Sıvı basıncının Formülü
Sıvı basıncı hesaplanırken basıncı hesaplanacak noktanın derinliği (h), sıvının yoğunluğu (dsıvı) ve yer çekimi ivmesi bilinmelidir.
Psıvı = h.d.g

Sıvı basıncı kabın her yönünde etki eder

Yandaki resimde sıvı basıncının her yönde aynı etkiyi gösterdiği anlatılıyor. Resme dikkatli baktığımızda basınç ölçerlerin ucu hangi tarafa çevrilirse çevrilsin göstergelerde okunan değer değişmiyor. Bu da bize sıvı basıncının her yönde eşit büyüklükte olduğunu kanıtlıyor. Burada dikkat etmemiz gereken ölçüm yapılan noktaların derinliklerinin aynı olduğu. Eğer derinlik değişseydi ölçülen basınçlar da değişirdi.
Sıvı Basıncına Derinliğin Etkisi
Sıvının derinliği arttıkça oluşturduğu basınç değeri artar. İçi sıvı dolu bir kabın farklı noktalarını deldiğimizde deliklerden fışkıran sıvıların tazyikleri farklıdır. eEn alttaki delikten fışkıran suyun tazyiki diğerlerinden daha fazladır. Bu da bize derinlik arttıkça sıvı basıncının arttığını kanıtlar.

Sıvı basıncı kabın şekline bağlı değildir.
Sıvıların basıncı kabın şekli değişse dahi sabit kalır. Sıvı basıncı formülüne baktığımızda derinlik, özkütle ve yer çekimi ivmesinden başka hiçbir faktör sıvı basıncını etkilememektedir. Yanda görülen resim “birleşik kaplar” olarak adlandırılır. Bu kapta farklı şekil ve kalınlıkta 3 bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerdeki sıvıların hepsinin aynı hizada olması şeklin önemsiz olduğunu kanıtlamaktadır.

Pascal Prensibi
Bilim insanı Bleyz Pascal, kapalı bir kapta sıvıya uygulanan basıncın bu sıvının her yönüne uygulandığını söylemiştir. Paskal(pascal) prensibi olarak anılan bu etkiden yararlanarak pek çok makine yapılmıştır. Tulumbalar, Hidrolik frenler, vinçler, itfaiye merdivenleri gibi makineler sıvı basıncıyla çalışmaktadır.
Yandaki resim otomobil tamirhanelerinde araçları kaldırmak için uygulanan bir yöntemi gösteriyor. Pascal Prensibine göre çalışan bu kaldıraçta küçük pistondan uygulanan kuvvet (Fa) sıvıya iletilmekte, sıvı da bu basıncı doğrudan diğer pistona ileterek arabanın havaya kalkmasını sağlamaktadır.
Etiketler: Basınç, Birleşik kap, Bleyz Pascal, Kuvvet ve Hareket, Pascal Prensibi, Sıvılarda Basınç

bakalit nedir nerelerde kullanılır

bakalit nedir nerelerde kullanılır

Sentetik reçine Yaygın kullanımı olan bakalit, malzemelerin üretiminde başkaca madde eklenmeden, tek başına da kullanılabilir Elektrik yalıtım malzemesi, kaplama ve kalıplamada döküm malzemesi, şişe kapakları, makine parçaları yapımında kullanılır

pes 2011 türkçe spiker indir tek link


pes 2011 türkçe spiker indir tek link

exTReme 2011 içerisinde yer alan Pes 2011 Türkçe spikerinin sadece kendisi çıktı. Sadece 275 megabayt boyutunda olan Türkçe spiker, özellikle kotalı internet kullanan ve de yamayı beğenmeyip sadece spiker isteyen herkes için amaçlanmıştır.
NOT: Oyunda yalnızca spikerler Türkçedir. Anons vesayre diğer sesler orjinal halidir. Oyunda 2 spiker ve 1 yorumcu bulunmakta.Spikerler Hasan Mustan ve Emin Zevkliler olup, yorumcu Ali Kerim Önerdir.

KURULUM:
İndirdiğiniz sıkıştırılmış klasörü dosyasından çıkartın. Ve içindeki “dt00_e.img“ adlı dosyasyı “C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2011\img” adlı klasöre atın. Karşınıza çıkan soruya “Evet” deyin.http://www.blogger.com/img/blank.gif

iyi oyunlar dilerim:) bu kadar....


Aşağıda bulunan 4 sunucudan karışık indirebilirsiniz partlar uyumludur aksi belirtilmedikçe.

bilmeyenler için her bir sunucudan farklı bir part indirebilirsiniz yada sadece 1 sunucudan bütün partları indirebilirsiniz

WOPLOAD İNDİR

UPLOADED İNDİR

bütün fenerbahçe marşları dinle indir

bütün fenerbahçe marşları dinle indir

Mp3 Leri İndirmek için Sadece İstediğiniz Marşların Üzerine tıklamanız Yeterli
FB Marşı (Orijinal) - Nesrin Sipahi

Fenerbahçe Stad Mix - DJ Selçuk

FB Marşı (Rmx) - Ercan Saatçi

Fenerbahçe I Love You - Cenk&Erdem

FB Marşı (Rmx 2001) - Hande Yener

1907 Marsi - Ercan Saatçi

1907 Marşı (Rmx) - Ercan Saatçi

Fenerim Doğdu

Sarı Mavi - Ercan Saatçi

Futbolun Efendisi - Reyhan Karaca

Fenerbahçe Bayramı - Eda & Metin Özülkü

Seninle Olmak Var ya - Eda & Metin Özülkü

Fenerbahçe Cumhuriyeti - Ercan Saatçi

Şampiyon Fenerbahçe - Ercan Saatçi

Göklerde Bayraklar - Grup Düş / Ercan Saatçi

Efsane Dönüyor (Kasap) - Emirkan

Eller Havaya - Ercan Saatçi

Başkanın Fermanı - Şampiyon Fener

Fenerim Geliyor Deli Dolu - Şampiyon Fener

Şampiyonsun Fenerbahçem - Şampiyon Fener

Haydi Şimdi Eller Havaya - Şampiyon Fener

Şampiyon Fener Şampiyon - Şampiyon Fener

Fenerbahçe Mix - DJ Selçuk

Muazzez Ersoy - Samanyolu

Fenermix - Promedya

2000-2001 Şampiyonluk Mix

Ceddin Deden (Remix) - Ottoman Military Prj

10. Yıl Marşı (Remix)

Bir Gol Daha - M. Ali Erbil & R. El Roman

Türkiye - Destan

Herşeyimizsin - Emirkan

Holigan - Athena

Samanyolu - Berkant

Kızıldereli - Warchant Marşı

Tam Zamanı Şimdi - Athena

Umurumda Değil - Muazzez Abacı

Bu Gece Barda Gönlüm Hovarda

12 Dev Adam - Athena

12 Dev Adam (Remix) - Athena

Dj FH - Are You Ready-Fenerbahçe Mix

Dj FH - Brazil-Fenerbahçe Mix

Brazil - Vengaboys - Orijinal

Fb Müzikleri,Fb Marşları Dinle İndir,Fenerbahçe Müzikleri İndir Dinle,Fenerbahçe Marşları Dinle İndir

kurtlar vadisi müzikleri indir

kurtlar vadisi müzikleri indir

Kurtlar Vadisi Müzikleri İNDİR Dİnle Full

Kurtlar Vadisinin Bu Zamana Kadar Olan Bütün Müziklerini Mp3 lerini Burdan İndirebilirsiniz.Hepsi Sağlamdır. !!

Cendere Mix 1
Cendere Mix 2
Cendere Mix 3
Cendere Mix 4
Kurtlar Vadisi Cendere Hard Remix
Kurtlar Vadisi - Pusu Cendere RemixxxX
PUSU CENDERE MIX
ISTANBUL MIX
CENDERE SHOOT REMIX
Cendere (Percussion Mix)
Pusu Violent Remix
Devriye Cendere Mix
Cendere Savas Mix
Cendere Hard Remix
PUSU Trance Mix
Copluk Remix
Geri Sayim Mix
CendereMix 2
Cendere Ney Mix
Bu Aşk Violent Mix
Kurtlar Vadisi Pusu - Muro Remix
Karacadağ Remix ( Süper )
Kv 97 Cendere mezar Mix
Cendere Tizz Mix
Dj Dream Cendere Remix
Cendere Stretch Mix
Cendere Kripton Mix
KVP - Eline Verecek Birşey Bulurum / Elektronica Mix
Cendere Kaval Remix
Cendere Çin Version
Cendere Karışık Mix
Cendere Gurbet
Pusu Remix ( Favorim )
Cendere Sona Doğru
Cendere Mareşal Mix
Cendere Uzatılmış
Cendere Supa Mix
KVP Hip Hop Mix
KVP - Road Mix
Terör Mix
Buluşma - Zikr in mix
Polat Yemin Remix
Gerilim Mix
Cendere Final Mix
Cendere Orchestral Mix Zurna
Suriye Tabut Mix
Suriye Halep Mix
KVP Pusu Mix

Karışık Müzikler İndir

Muro üstüyle konuşurken çıkan zurna
Muro Filmi Fragman Fon Müziği
Kurtlar Vadisi Pusu Tanıtım Müziği
Kurtlar Vadisi Pusu - Ahirim Sensin
Kurtlar Vadisi Pusu - Onur Şan ”Yeşil Başlı Gövel Ördek”
Değirmen Başında Vurdular Beni - **Aysun Gültekin** KVP 18.Bölümdeki Çalan Türkü
TeknO - Cendere
Kurtlar Vadisi Pusu 20.Bölümde Çalan Türkü - ” Gidemiyom Yaylaya ”
Memati - Bu Sehir Girdap Gulum
Çakır - Oy Gardiyan
Kurtlar Vadisi Pusu - 27.Bolum Cenaze
Muro ‘dan İnciler
Kurtlar Vadisi - Acem Kızı Zurna Version
Kurtlar Vadisi Pusu - Buluşma Darbuka
Kurtlar Vadisi Pusu - Ziyaret
Kurtlar Vadisi - Polat Sonunu Düşünen Kahraman Olamaz
Kurtlar Vadisi Dvd Menü Müziği
Kurtlar Vadisi Amerika
Cendere (Orchestrallmix) (Kurtlar Vadisi Irak)
Polat Teslim Olurken
Polat Mahkeme Cendere
Cendere Kemansız
Abdülhey Kurtuluş ( Hareketli )
Kurtlar Vadisi - İşte o unutulmaz şarkı
Muro Çeto’nun Anasını Taklit Ediyor
Cendere Orchestrall İstiklal Marşı
Cendere Mezar Ağır Ritim
Tilki Pusu 2005
Ömer Baba Senfon -i Fülüt ( Süper )
Ömer Baba Ney / Ölüm
Muro Çeto Emir
İhtiyarlar
Yaradan Yar ( Aysun Gültekin )
Mahkeme
Mabet 2
Los Angeles Amon Lisa
Cendere Gitar
Elif / Ömer Baba
Cendere Piyano
Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
KV - Kamp
Kurtlar Vadisi Jenerik
Kurtlar Vadisi Mapushane Türküsü
Meamti & Halo
Muro Çıkınca Çalan Baslı Müzik
Polat Alemdar Tel. Zil Sesi
Pusu 2007 Version
KVT - Sorgu
KVP - Suikast
Mabede Doğru
Cendere Davul

Dizi Müzikleri,Kurtlar Vadisi Müzikleri,Yeni Mp3 Ler

fifa 2012 full indir tek link
Fifa 2012 Sistem Gereksinimleri ;

İşlemci: Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz or AMD Athlon II X2 245e.
İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista veya Windows 7.
CPU: 2.4 GHZ single core processor.
Ses Kartı: DirectX 9, 10, 11 uyumlu.
Ekran Kartı: NVidia GeForce 6800 or ATI Radeon X1600 at least, GeForce GTS 240 and Radeon HD 3870 recommended.
Donanım: Mouse ve Klavye.
Ağ: İnternet Bağlantısı
Sabit disk: 6 GB

http://www.filesonic.com/file/4059357534/FF12iNdr.part1.rar
http://www.filesonic.com/file/4059487464/FF12iNdr.part2.rar
http://www.filesonic.com/file/4059572584/FF12iNdr.part3.rar
http://www.filesonic.com/file/4059552824/FF12iNdr.part4.rar
http://www.filesonic.com/file/4059607984/FF12iNdr.part5.rar
http://www.filesonic.com/file/4059683794/FF12iNdr.part6.rar
http://www.filesonic.com/file/4059643414/FF12iNdr.part7.rar

Filejungle
http://www.filejungle.com/f/Va2MqZ/FF12iNdr.part1.rar
http://www.filejungle.com/f/XN9FHt/FF12iNdr.part2.rar
http://www.filejungle.com/f/xPsbDQ/FF12iNdr.part3.rar
http://www.filejungle.com/f/QzYNug/FF12iNdr.part4.rar
http://www.filejungle.com/f/g8b6cT/FF12iNdr.part5.rar
http://www.filejungle.com/f/XGYx5H/FF12iNdr.part6.rar
http://www.filejungle.com/f/pPzU93/FF12iNdr.part7.rar

kuantum olumlama

kuantum olumlama

Evrenin Tanrı’nın “Ol” emriyle varolduğu söylenir efsanelerde. Söz, bir enerji paketçiğidir ve düşüncenin somutlaşmış bir örneğidir.
“Ben” dediğinizde, içinizdeki güç ayağa kalkarak emret diyecektir. Bu nedenle ben dedikten sonra, bunun arkasından ne söylediğinize çok dikkat etmeniz gerekir.
Kuantum Olumlama, hayatınıza yön vermenizi sağlayacak olan sihirli sözcükleri kullanma tekniği’ni anlatıyor.
Sonsuz kaynak benim içimdedir ve ben onu herekete geçiriyorum.
En birinci sorumluluğum, kendim olmaktır.
Bilin ki sandığınızdan daha akıllı, sandığımızdan daha güzel ve sandığınızdan daha beceriklisiniz her zaman.
İnsanın bir konuda karar vermesi, Tanrı’nın karar vermesinden pek de farklı değildir. Çünkü her ikisi de olur!

İÇİNDEKİLER
Sunuş.
Uygulama Nasıl Yapılır?.„
Kınalar
1. ÖZ VARLIK.
2. BOLLUK VE BEREKET.
3. BAĞIŞLAMA.
4. TESLİMİYET
5. SORUMLULUK
6. ŞÜKÜR
7. KENDİN OLMAK.
8. SINIR KOYMAK.
9. SAĞLIK.
10. EGOSAL KİMLİK.
11. DEĞİŞİM—
12. PARA
13. DİKKAT VE HAFIZA.
14. SEVGİ
15. ÖLÜM.
16. SINAV
17. CİNSELLİK
18. ESNEKLİK.

SUNUŞ
Bu kitap bir zorunluluktan doğdu. Kuantum Düşünce Tekniği Seminerleri sırasında, doğaçlama olarak oluşturduğumuz olumlamaların, insanlar üzerindeki değişimi ne denli güçlendirdiği ortaya çıktı. Kişisel bir ihtiyaca uygun, öylesine ve doğaçlama olarak oluşturulan sözlerin ne denli işe yaradığını gördükçe, daha geniş çaplı ve iyi düzenlenmiş bir kitabın çok yararlı olacağı da belli oldu. Herkes için ve her zaman ihtiyaç duyulan ortak bazı konular hakkında (örneğin sağlık, iş, ilişki, sorumluluk) düzenlenmiş olumlamaların ne kadar hayatî önem taşıdığı da böylelikle ortaya çıktı.
Daha önceden yazılmış olan hazır olumlamaların ötesinde, denenmiş, ihtiyaca uygun ve daha geniş çaplı olumlamalar düzenlemek gerçekten yarar sağlayacaktı.
Bununla birlikte mecazlar, hikâyeler ve referans deneyimleri de kullanarak konuyu pekiştirmenin iyi olacağını düşündüm. Böylece, dört bir yandan bir inanç yazılımı inşası için gerekli dokümanlar hazırlanmış oldu.
Dil, realiteyi oluşturmadaki en önemli araçlardan birisidir, ama ne yazıktır ki, insanlar bu olağanüstü aracı nasıl kullanacakları konusunda bilinçsizler. Herkes kendi dünya modeline uygun cümleler kuruyor konuşurken: “Biz adam olmayız!” “Burası Türkiye!” “Yine aynı şey olacak ve başaramayacağım!” “Çok şansızım!” “Ç°k hareketliyim!” ya da “Maymun iştahlıyım!” gibi kalıplan öylesine söyleyiveriyorlar. Çoğunlukla düşünmeden ve bir anda klişeleşmiş bir takım sözcükleri seçiyorlar. Ama bu sözcüklerin hayatlarında nasıl direkt olarak etkili olduğunun farkına varmadan.
Ve sanki var olan bir şeyi oluşturuyor gibi değil de, var olan bir şeyi tanımlıyor gibi.
Yani hep sorunlu olduktan için mi sorunlardan söz ettiklerini, yoksa sorunlardan söz ettikleri için mi sorunlara sahip olduklarını bilmeden.
‘Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkar?” misâli. Aslında bu misâl bile, bu duruma pek uymuyor. Daha “çok yumurta yumurtadan çıkar” mantığına benziyor bu yaklaşım…
Oysa söz o kadar etkili ki! Bu sözü söyleyen kendisini zayıf, çaresiz ve bir kurban gibi görüyorsa. söylediği söz bir Tanrısal varlık tarafından söyleniyormuş gibi etki yapıyor. Ya da gerçekte öyle olduğu İçin.
Hani bizim kültürümüzde bir söz vardır ya: “Bir adama kırk gün deli dersen deli olur!” diye. Bir adama ya da bir kadına kırk gün olumlu şeyler söylerseniz de, aynen öyle olacağı açıktır.
Söz, bir enerji paketçiği ve düşüncenin somutlaşmış bir örneği olarak çok dikkat çekici etkiler yapar. Bir yandan maddeyi, diğer yandan da hayatı etkiler ve değiştirir.
Sinirli olduğu dönemlerde çevresindeki elektronik aletleri bozan kişiler tanıdım.
Japon bilim adamı Masanı Emoto, suyun moleküler yapısının insanların düşüncelerinden, sözcüklerinden ve kendilerine dinletilen müzikten etkilenip etkilenmediğini araştırmış. Sevgi ve minnettarlık sözcükleri ile birlikte kristalize edilen su damlacıklarının parlak ve estetik şekiller oluşturduklarını; kin, nefret gibi sözcüklerle kristalize edilen su damla edelarının ise kirli, çirkin ve bozuk yapıda kristaller ortaya koyduklarını görmüş. Bu arada suyun Japonca biliyor olması da ilginç (!)
Emoto, insanların hayat kalitelerinin bedenlerindeki ve yerküredeki suyun kalitesiyle bağlantılı olduğunu savunuyor.
Hayatın suda başlamış olduğu gerçeği, bu düşüncenin ışığında daha farklı bir anlam kazanıyor.
Kuantum Düşünce Tekniği, zihin ile beden arasında birebir bir bağlantı olduğu varsayımından yola çıkar. Hastalıkların sürekli olarak düşünülen şeylerin beden üzerindeki etkilerinden oluştuğunu söylemek bu açıdan pek de yanlış olmaz.
Hücrenin yüzde yetmiş, yüzde seksen oranında sudan oluştuğunu biliyoruz. Merkezdeki çekirdekte de RNA ve DNA sarmalları mevcut. Acaba bunun ne anlamı olabilir? Yoksa hücre bizim kendi kendimize söylediğimiz içsel konuşmaları (ki biz bunlara “düşünce” diyoruz) kaydeden bir kayıt tutucu mu? Belki de kanserin, baş ağrısının, migrenin ve diyabetin kendimize yaptığımız bu içsel konuşmalarla bir ilişkisi vardır!
Sözler gerçekten çok etkileyici. Denizli’de bir seminer sırasında, katılımcılardan bir tanesi sabahlan erken kalkamadığını söylemişti. Ondan hemen o anda beş kez: “Sabah erkenden, neşeli ve canlı bir şekilde yataktan kalkıyorum” diye tekrarlamasını istemiştim. Ertesi gün bana telefon açarak, aynen söylediğim gibi olduğunu ve bu işe çok şaşırdığını söyledi. Aslında bunda şaşılacak bir şey yoktu, sadece ne olmasını istiyorsa, o şey olmuş gibi konuşacaktı.
“Abra Kadabra” yanı!
Böyle olunca, bütün bedeni ve sinir sistemi bu yeni emri yerine getirmek için seferber olacaklardı.
“Ben” dediğinizde, içinizdeki güç ayağa kalkarak: “Emret!” diyecektir. O yüzden “Ben” dedikten sonra arkasından ne söylediğinize dikkat etmeniz gerekir.
Tamıtamına her şey, söylediğiniz gibi olacaktır çünkü.
İzmir’de bir hanım bahçesine ektiği muz ağacını göstermişti bize övünerek. Bana göre bu bir muz ağacıydı sadece. Onun orada öylece olması da çok doğaldı. Oysa o hanım muz ağacının hikâyesini anlatmaya başladığında, durumun pek de öyle olmadığı ortaya çıktı.
Bilenlerin söylediğine göre, o bölgede muz yetişmezdi, yetişse bile meyve vermezdi, verse bile tadı olmazdı. Anlattığına göre o hanım, muzu dikmiş ve her gün onunla konuşmuş, okşamış ve sevmiş. Sanki muz onun evlâdıymış gibi! Bir süre sonra muz büyümüş ve kocaman bir ağaç olmuş. Arkasından meyve vermiş. Bu meyvelerin tadı da hoş ve güzel olmuş. Durumu ilginç bulan 9 Eylül Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri gelip ağacı incelemişler. Ne yapmışlar tahmin edin? Toprak örnekleri falan almışlar. Hanım o kişilere demiş ki “yahu bırakın toprağını falan incelemeyi. Ben bununla konuşuyorum.” “Ne?” demişler “konuşmak mı?” ve çekipgitmişler.
Gerçek bilimsel araştırma, realitenin her düzeyinde olupbitenleri dikkate almaktır. Sadece bir düzeyde olanları değil. Biyolojik, kimyasal, eterik ve manyetik düzeyde olanları ve hep birlikte.
Olumlamaları sabah ve akşam hafif bir sesle, kulağınızın duyacağı bir biçimde okumakta yarar vardır. Sabah ilk kalktığınızda ve akşam yatarken okumak daha etkileyicidir.
Sadece bir süre, örneğin otuz gün tekrarlanması, bu yeni bilginin hücresel ve sinirsel düzeyde kodlanması için yeterli olacaktır.
Zaten bunu, alacağınız sonuçlardan da açıkça göreceksiniz.
Biz küçükken, oyun oynadığımızda sihirbazlık numaralan falan yaparken: “Abra Kadabra” gibi bir şey söylerdik. Meğerse bu, Aramice’de “konuşurken yaratırım!” anlamına gelen bir deyişmiş.
Bu nedenle kendinizle yapacağınız konuşmaları çok dikkatli bir biçimde tertip etmeniz gerektiği açıktır.
“Negatif ya da “kinci” dediğimiz sözcükleri kullanmamak da çok Önemlidir. Kitapta bunlarla ilgili bölümler de bulacaksınız.
Bu kitap size bu konuda hazır birkaç örnek sunması bakımından iyi bir yardımcı olacaktır.
Tekrar tekrar denemeden bu olumlamaların gücü hakkında bir fikriniz olamaz. Ancak deneyerek işe yarayıpyaramadıklarını anlayabilirisiniz.
Kitaptaki örnekler, seminerler sırasında en çok ihtiyaç duyulan temel konularla ilgili konuşmaları kapsamaktadır.
Okumayı denediğinizde, sözlerin sihirli etkisini bizzat görmüş olacaksınız.
O halde;
Abra Kadabra!

assassins creed revelations çıkış tarihi

assassins creed revelations çıkış tarihi

Sizlerle daha önce ŞU HABERİMİZDE Ayasofya Camii görüntüsünü ve birkaç ön bilgiyi paylaşıp heyecanımızı gizleyememiştik ama artık o heyecanımızın tarifi yok!

GameInformer bombayı patlatıp yeni sayısında kapağa Assassin's Creed: Revelations'ı taşıdığı haberini verdi ve ilk ekran görüntüsünü de oyun dünyasıyla paylaştı.

Artık oyundaki kahramanımızı biliyoruz. Sakalları ağarmış Ezio Auditore! İstanbul semalarında her zamanki gibi işini yerine getiriyor! Ve böylelikle üçleme olan Ezio hikayesi sona eriyor!

Oyun Kasım ayında PC, PS3 ve Xbox360 için çıkacak. Şu anlık "pek çok gelecek olan yenilik"ten ilki custom edilebilir bir multiplayer oyunu, tüm hikayeyi Ezio, Altair ve Desmond'la oynama imkanı! GameInformer yeni sayısında pek çok bilmediğimiz detay hakkında bizi bilgilendirecek olsa da Ubisoft asıl E3'te bizi aydınlatmayı planlıyor. Biz Oyungezer olarak orada olacağımız için, kucak dolusu AC:R bilgisiyle döneceğimizden emin olabilirsiniz!
golf malzemeleri nelerdir

golf malzemeleri nelerdir

Golf Kuralları
Golfçünün gerçek rakibi diğer oyunculardır.Fakat saha zorlayıcı olduğundan rakip "golf sahasının kendisi" olarak görülür. Bu prensip nedeniyle profesyonel golf, sportmenliğe değer verenlerin en yüksek seviyede ödüllendirildiği, sportmen olmayanların kendilerini dışında buldukları bir dünyadır.
Golf, iki ana prensip üzerine inşa edilen kurallar üzerinde durmaktadır: Oyuncuya ve sahaya saygı.
Bu prensiplere sıkı sıkıya bağlı hareket edilmesi sayesinde bu spor bu kadar yaygınlaşmış ve sevilmiştir. Golfün geçer akçesi “saygı” dır. Günümüzde çok ilgi çeken ve milyarlarca dolar değerinde bir endüstridir golf.
Respect for the course and respect for fellow golfers.
Golf Sahasına ve golfcülere saygı gösteriniz.
Oyuncuya Saygı
Bir golfcü vuruş hazırlığına başladıktan sonra vuruşu bitene kadar hareket etmeyiniz, konuşmayınız.
Vuruş hazırlığı, golfcü vuruş yapacağı sopasını çantasından aldığı anda başlar.Genelde vuruşu yapmadan önce her oyuncunun izlediği bir ritüel vardır. Bu ritüel yaklaşık 30-40 saniye sürebilir. İşte bu süre oyuncunun konsantrasyonu için çok önemlidir. Bu sırada etrafdaki oyuncular ya da seyirciler arasında konuşanlar olursa vuruşu yapacak kişi konsantrasyonunu kaybeder.
Vuruş yaparken arkasında ya da onu rahatsız edecek kadar yakın durmayınız. En doğru yer tam hizasında ve karşısında durmaktır.
Her insanın kendince bir güvenli alanı vardır. Bu güvenlik alanına girerseniz diğer kişi sizin varlığınızı hisseder. Elinde sopayla vuruş yapacak olan oyuncu eğer güvenlik alanında birini algılarsa konsantrasyonu bozulabilir.
Greende pata hattında durmayınız. Pata yaparken ona yakın durmayınız. Tercihen oyuncu pata yaparken siz green dışında sakince sıranızı bekleyiniz.
Genelde insanlar oyunda bencil davranırlar. Sıranın hemen kendilerine gelmesini isterler. Diğer oyuncunun rahatsız olacağı hareketleri bilinçsizce yapabilirler. Bunlar doğal karşılanabilecek, zamanla oyuncu oyunu ve kuralları öğrendikçe düzeltilebilecek yanlışlardır.
Golfün en önemli özelliği sportmenliği öne çıkaran ve yüzyıllardır değişmeyen etik kurallarıdır.
Sahaya Saygı
Burada unutulmaması gereken konu şu: Golf sahalarını ortaklaşa kullanıyoruz. Eğer sahaya biz yeterli saygıyı göstermezsek, hiç bir saha bakım elemanı sahalarda bozulan yerleri tamir edecek zamanı bulamaz. Bunu unutmamak gerek. Sahayı nasıl bulmak istiyorsanız öyle bırakınız.
Vuruş sırasında sahada hasar verdiğiniz yerleri tamir ediniz.
Çim kapaklarını yerine koyunuz. Greendeki top izlerinizi onarınız.
Kum engelinde bıraktığınız izleri düzeltiniz.
Her çukur özel olarak işaretlenmiş tee adı verilen başlangıç yeri ve green adı verilen ve bunun içinde bir direk ucunda asılı bayrakla işaretlenmiş olan parkurun bittiği çukurla sonuçlanır. Her çukurun - par – adı verilen ve topun kaç vuruşta çukura atılacağını belirleyen tanımı vardır: Örneğin, par 3, par 4, par 5 gibi; yani üç vuruşta, dört vuruşta ve 5 vuruşta golf topunun çukura atılması.
O parkurdaki oyunun tamamlanması için topun mutlaka kaç vuruşta olursa olsun çukura atılması gerekir. Çukurun içinde metal veya plastikten yapılmış çanak –cup- bulunur. Çukurun çapı 10,8 cm, derinliği ise 10 cm civarındadır.
Oyun genelde en az iki, en çok dört kişi tarafından oynanır. Oyun tee–box adı verilen hafifçe yükseltilmiş bir alandan topa tee dikilerek vurulur. Oyunun kendine özgü kuralları dünyada golf otoritesi olarak tartışmasız kabul edilen ROYAL AND ANCIENT ST ANDREWS kuruluşudur. Bu kuruluşun belirlediği kurallar dünyanın her yerinde kabul edilmiştir.

Oyun

Oyuna katılan her oyuncu sırayla başlangıç vuruşlarını yaparlar. Sahanın çukura kadar olan bölümünde fair-way adı verilen sahanın esas oyun alanına topu atmak amaçlanır. Bu alan diğer alanlara göre daha düzgün ve kısa kesilmiş çimlerden oluşur ve yaklaşık 30 ila 90 metre genişliğinde olabilir; vuruş yapmaya daha elverişlidir. Marifet topu sahanın düzgün çimli alanlarına atabilmektir.
Bu alanın iki yanında 'rough' (kaba çim) adı verilen bölge yer alır. Bu bölgede uzun otlar, çalılıklar, ağaçlar veya kumlu, topraklı bölgeler yer alabilir. Buralardan golfçünün vuruş yapabilmesi için özel teknikler gereklidir. Doğal olarak bu tür engellerin olmadığı sahalarda yapay engeller golf sahası mimarı tarafından sahaya yerleştirilebilir; kum havuzları, küçük göller vs. Oyuncular isabetli atışlarla green adı verilen, bayrak direğiyle özel olarak işaretlenmiş çukura topu atmayı hedeflerler. En az vuruşla topu çukura atabilmek oyunun amacıdır. Oyun 18 parkurda tamamlandıktan sonra biter. En az vuruşu yapan oyuncu kazanır.

honda civic 2012

honda civic 2012

assassins creed revelations indir

assassins creed revelations indir

Oyun Adı : Assassins Creed Revelations
Oyunun Sürüm Adı : SKIDROW
Oyunun Çıkış Tarihi : 29 Kasım 2011
Oyun Türü : Aksiyon,Macera
Dosya Türü : İSO [Sanal sürücülü oyunları açmak için tıklayınız]
Dosya Boyutu : 7.96 GB [21 PART]
Oyun Dili : İngilizce
Rar Şifresi : www.ahmetturan.org [Klavyeden Elle Yazınız]
Crack : İçinde Mevcuttur.
Oyun Puanı : 8.0 / 10

Oyun Hakkında Bilgi
İkinci oyun ile tanıştığımız ve Brotherhood’ta kardeşliğe liderlik eden Ezio Auditore da Firenze’nin hikayesi Assassin’s Creed: Revelations ile son buluyor. Altaïr Ibn-La’Ahad’ın izinden Masyaf’a kadar ilerleyen Ezio, burada bir dizi olaydan sonra Tapınakçıların İstanbul’daki faliyetlerini öğreniyor ve burada gizli olan Artifact’ten haberdar oluyor. Bunun üzerine İstanbul yolunu tutan Ezio’nun bu büyük macerasının büyük kısmı İstanbul’da geçse de Kapadokya ve Rodos Adası gibi mekanları da ziyaret ediyoruz.

Desmond kanadına baktığımızda ise işlerin daha da karışık olduğu gözüküyor. Hikayenin asıl kilit noktası olan Desmond, Revelations’ta Animus 2.0 içerisinde hapsoluyor ve burada bazı önemli ipuçlarını öğreniyor.
Osmanlı Devleti’nin Tapınakçılar ile büyük bir mücadele içerisinde olacağı Assassin’s Creed: Revelations’ta Muhteşem Süleyman lakaplı Sultan Süleyman’ı da görüyoruz. henüz 16 yaşında olan Süleyman, oyunun da önemli karakterlerinden birisi ve bu macerada Ezio’ya yardımcı oluyor. Süleyman dışında İstanbul’daki suikastçilerin lideri konumundaki Yusuf Azim ve Sofya Sorto’nun da yardımlarından faydalanıyoruz.
Sinematik olarak daha başarılı bir sunuma sahip olan ve multiplayer modları ile Brotherhood’un izinden giden Assassin’s Creed: Revelations, görev ve kombo çeşitliliği ile de oyuncuları tatmin edecek seviyede. yelpazemize yepyeni silahlar kattığımız oyunda ayrıca kanca sayesinde İstanbul sokaklarını çok daha rahat arşınlıyoruz.;
Sistem Gereksinimleri
Assassins Creed Revelations Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows XP SP3 / Windows Vista SP2 /Windows 7 SP1
İşlemci: Intel Core 2 Duo E4400 @ 2.0 GHz veya AMD Athlon64 X2 4000+ @ 2.1GHz
Bellek: 1.5 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista – Windows 7
Ekran Kartı: 256 MB belleki DirectX 9.0 uyumlu Shader Model 4.0 veya üstü destekli kartlar
DirectX: DirectX Temmuz 2010 veya yenisi
Sabit Disk: 12 GB
Desteklenen Kartlar:
AMD Radeon HD2600XT veya daha iyisi/3000/4000/5000/6000 serisi
nVidia GeForce 8600GTS veya daha iyisi/9/GT200/GT400/GT500 serisi

FİLESERVE LİNKLERİ


http://www.fileserve.com/file/JxXRYpD/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part01.rar

http://www.fileserve.com/file/9feP2wK/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part02.rar

http://www.fileserve.com/file/ce77aS6/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part03.rar

http://www.fileserve.com/file/5mhTS2E/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part04.rar

http://www.fileserve.com/file/UcEBqxs/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part05.rar

http://www.fileserve.com/file/5NYJBte/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part06.rar

http://www.fileserve.com/file/N8Z7Vd4/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part07.rar

http://www.fileserve.com/file/uNyWvaS/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part08.rar

http://www.fileserve.com/file/Kp6Qt75/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part09.rar

http://www.fileserve.com/file/aGCAPzG/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part10.rar

http://www.fileserve.com/file/UgFDR9R/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part11.rar

http://www.fileserve.com/file/NXnKd8T/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part12.rar

http://www.fileserve.com/file/7UZWWwc/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part13.rar

http://www.fileserve.com/file/XJz7ySv/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part14.rar

http://www.fileserve.com/file/ugHWbsU/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part15.rar

http://www.fileserve.com/file/KHmvStY/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part16.rar

http://www.fileserve.com/file/yVUZT7h/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part17.rar

http://www.fileserve.com/file/G8RuDWA/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part18.rar

http://www.fileserve.com/file/EU62mpH/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part19.rar

http://www.fileserve.com/file/9pTkEHf/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part20.rar

http://www.fileserve.com/file/GxCkmVu/istanbulda.suikast-ahmetturan.org.part21.rar

kanı temizleyen organlar

kanı temizleyen organlar

Akciğer: Göğüs kafesinin büyük bir bölümünü içten kaplayan, kanı temizleyen, sağlı sollu iki parçadan oluşan solunum organı.

kanı temizleyen bitkiler

kanı temizleyen bitkiler

Kan Nasıl Temizlenir ve Kanı Temizleyen Bitkiler Nelerdir? Dulavratotu: Kan temizleyici bitkiler arasında yeralan Dulavratotu, kan ve lenfatik sistem dahil olmak üzere tüm dolaşım sistemi için çok güçlü bir arındırıcıdır. Deride hapsolmuş toksikleri temizlemekte de güçlüdür.

Milk Thistle bitkisinde bulunan silymarin adlı madde kan temizleyici etkiye sahiptir.

Isırgan yaprağının kan yaptırıcı, kan temizleyici, demir eksikliğini giderici ve organizmayı uyarıcı etkisi vardır.

Ekinezya bitkisi de kan ve lenfatik sistem temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Ahududu kan temizleyici ve vücutta birikmiş zehirli maddelerin atılmasında yardımcı olur.

Kirazın kan temizeyici ve kan sulandırıcı özelliği vardır. Böbreklerde birikmiş zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcıdır.

Klorofil bitkileri yeşil yapan pigmenttir. Fotosentezle, güneş enerjisini emer ve onu bitki enerjisine dönüştürür. Klorofil tükettiğimizde, kanımıza ve hücre dokularımıza karışır. Bilimsel olarak, klorofilin moleküler yapısı, adım adım, kanımızı kırmızı yapan pigment-insan hemoglobinine benzer. Klorofil, dahilen alındığında, kırmızı kan hücrelerinin inşasına yardım ederek insan hücrelerini oksijenat yapabilir.

Klorofil, kandaki toksinleri ve asitleri etkisiz kılar ve onların vücuttan atılmasına yardımcı olur. Zehir atıcı ve bağışıklık geliştirici özellikleri en uygun sağlıklı halin oluşmasına yardımcı olabilir. Klorofil, Vitamin K’da bolca bulunur. Vitamin K, vücutta, daha sonradan böbrek taşına dönüşen kalsiyum oksalat kristallerinin oluşmasına mani olan bir bileşik sağlar.

Sabahları aç karnına elma yenmesi kanın temizlenmesinde ve toksinlerin atılmasında yararlı olur.

ayva çekirdeği jölesi faydaları

ayva çekirdeği jölesi faydaları

***AYVA ÇEKİRDEĞİNDEN JÖLE YAPIMI***
Ocak 5, 2010 — Cahide
Hz. Ebu Hureyre r.a. anlatıyor: “Resûlullah s.av. buyurdular ki: “Öyle bir devir gelecek ki, insanoğlu, aldığı şeyin helalden mi, haramdan mı olduğuna hiç aldırmayacak. Böylelerinin hiçbir duası kabul edilmez.” (Buhari)
Arkadaşlar malumunuz uzun süredir evde yapabileceğimiz doğal ve katkısız gıdalarla ilgili uygulamalarımı ve tariflerimi sizlerle paylaşıyorum.Sırada pastalar ve özellikle tartlarda sıkça kullandığımız jöle var.Bilenler hatırlasın bilmeyenler öğrensin diye yeniden kısaca bahsedeyim.Jöle aslı jelatin olan bir üründür.Ülkemize geneli yurtdışından gelmekte olup,hayvan kemiklerinden üretilmektedir.Bu hayvanlar islami usullere göre kesilmediğinden dolayı kemiklerinden üretilen jelatinde haram hükmündedir.Kaldıki sadece sığır değil,domuz ve köpek kemiklerinden dahi üretildiği bilinmektedir.
Bizim süslü ambalajlarda aldığımız ve dikkatsizce kulladığımız jelatin her ne kadar pasta ve tartlarımıza parlaklık verse de, kalbimizi ve ruh dünyamızı karartan birçok etkenden sadece biri olmaktadır.Bir çok üründe bulunan,gum,pektin,kıvam artırıcı olarak adlandırılan maddelerin ya tamamı yada büyük kısmı jelatinden oluşmuştur.(Handenur’cuğum burada bir uyarı yaparak,elmadan ve yosundan da kıvam artırıcı yapılabileceğini söyledi)Bunlar araştırmalarımdan aklımda kalanlar.Katkı maddeleriyle ilgili sorularınız olursa eczacı adayı kardeşimiz Handenur‘a danışabilirsiniz.Sayfasında harika bilgiler var…
Peki evde jölenin yerini tutabilecek ne yapabiliriz?
Çok araştırmama rağmen nette bu sorunun cevabını bulamadım.Ayva çekirdeğinden jöle yapıldığını daha önce duymuştum ama nasıl yapıldığı konusunda bir fikrim yoktu.Önce kendim bir deneme yaptım.Sonuç güzel olunca paylaşmaya karar verim.Jölenin yapımı gayet kolay ve masrafsız olup,pekâla hazır jölenin yerini tutabilir.Dolaba koyuğunuz zaman diğer jöleler gibi kalıp haline gelmiyor ama meyvelerin üzerine harika bir parlaklık veriyor.Bundan böyle ayva çekirdeklerimizi atmıyor jöle yapıyoruz.İşte tarifi:
MALZEMELER
1 Yemek kaşığı dolusu ayva çekirdeği(3-4 ayvadan çıkar)
1 Su bardağı ılık su
1 tatlı kaşığı şeker
JÖLE’NİN YAPILIŞI
*Bir su bardağı suyun içine,şekri atıp karıştırın
*Eriyince Ayva çekirdeklerini koyun,ağzını kapatarak birgün dışarıda bekletin
*Ertesi gün karıştırıp,yine ağzını kapatın ve buzdolabında 6-7 gün bekletin.
*Günde bir veya iki günde bir, bir kere karıştırın.
*Bir haftanın sonunda artık çekirdeklerin dibe çökmediğini ve pelte kıvamında olduğunu göreceksiniz.
*Jölenizi bir süzgeç yardımıyla veya küçük bir tülbentten süzün.Tülbentten süzmek zor oluyor, elinizle sıktırarak,süzülmesine yardımcı olun.
*Ev yapımı jölemiz hazır.Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Bu jöleyi kullanarak yaptığım tart tarifini inşaallah iki gün içerisinde yayınlarım.
Not:Bu yöntemle yapılan jöle doğal olduğu için rengi asla hazır jöleler gibi parlak ve şeffaf olamaz.Çünkü hiç bir katkı maddesi içermez.yalnızca pastanın üzerine sürüldüğü zaman parlak bir görüntü verir.Kısaca bu doğal pasta jölesi oluyor…
Ayrıca şeker atmadan hazırlıyacağınız jöleyi cildinize sürerek,cilt lekelerine karşı faydalı bir jel etmiş olursunuz.

hamile abiye modelleri 2012

hamile abiye modelleri 2012

türbanlı gelinlik modelleri 2012

türbanlı gelinlik modelleri 2012
klima alırken nelere dikkat etmeli 2012

klima alırken nelere dikkat etmeli 2012

Öncelikle klimayı kullanacağınız yani soğutmak istediğiniz alan için kaç BTU'luk bir cihaz alınması gerekiyor bunun tespitinin yapılması önemli. Bunun için herhangi bir klima satıcısına giderseniz onlar evinizde ücretsiz keşif yapabilirler.

Sonrasında da size marka vermem sakıncalı mı bilmiyorum ama Mitsubishi'yi önerebilirim. Ben aldım kullanıyorum çok da memnunum. Klima ile ilgili oldukça derin araştırmalar yaptım ve en iyi referansı bu marka için aldım çevremden.

Bir önerim daha olacak: Bu markayı satan bir sürü klimacı firmalar var sakın onlardan almayın, direkt kendi satıcı firmasından alın. Diğer firmalarda eski teknoloji veya ellerinde kalmış ürün satabilirler.

R410 gazlı ve inverterli olmasına ayrıca dikkat ediniz.

*****Bakımı Yapılmayan Klimalar Hastalık Kaynağı Olabilir**

Bakımı yapılmayan klimalar çeşitli hastalıklara yol açmaktadır.

Bunların başında lejyoner hastalığı diye tabir edilen klima hastalığı gelmektedir. Son derece tehlikeli olarak görülen bu hastalık, klimaların yılda bir kere yapılması gereken bakımlarının yaptırılmaması sonucu ortaya çıkmaktadır.

Temizlenmeyen klimalar sadece enfeksiyonlara yol açmakla kalmamakla birlikte çeşitli kas ağrılarına da sebep olmaktadır. Bu ve bunu gibi durumlara engel olmak için klimalarımızın yıllık bakımlarını mutlaka yaptırmamız gerekmektedir.

*****Yenileme zamanı*****:

Klimanızı 10 yıldan fazla kullandıysanız onu yeni lemenin zamanı gelmiş demektir. Eski klimalar yeni klimalara oranla yüzde 40 daha fazla enerji harcarlar.

Programlama özelliği: Programşama özelliği olan klimaları tercih etmeniz de yarar var. Böylece cihazınızın kullanılmadığı zaman açılmasını sağlayan otomatik ayarları yapabilirsiniz.

Kullanırken: Klimanın hava giriş-çıkış kanallarının ve üfleme menfezlerinin önlerinde hava akışını engelleyecek eşyalar bulundurmayın. Klimanızı soğutma durumunda çalıştırırken odanın doğrudan güneş ışığı almamasını sağlayın. Soğutma konumunda ısı yayan cihazlar kullanmayın.

uzun sap bağlamada nota yerleri

uzun sap bağlamada nota yerleri

kısa sap bağlamada nota yerleri

kısa sap bağlamada nota yerleri


kazanmak için 1 dakika başvuru formu

kazanmak için 1 dakika başvuru formu

Başvuru Formu Dolsurmak İçin Tıklayın

kanal d yalan dünya 1.bölüm full izle