19 Ocak 2012 Perşembe

akasya durağı şaziment öldü


akasya durağı şaziment öldü

Akasya Durağı dizisinde oynadığı "Şaziment" karakteriyle tanınan oyuncu Evin Esen (63), geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.

Akasya Durağı dizisinde oynadığı "Şaziment" karakteriyle tanınan oyuncu Evin Esen (63), geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Evin Esen'in vefat haberini, rol arkadaşı Nilgün Belgün Twitter'daki mesajıyla duyurdu. Belgün, "Hayatımın en zor ikinci perdesini oynadım. Akasya durağında oynayan can dostum Evin Esen'in ölüm haberini aldım iki perde arası. Başımız sağolsun. Evin Esin'i beyin kanaması sonrası kaybettik. Son zamanlarda çok hastaydı. Nefes darlığı ve şekeri vardı. Ama yine de çalışırdı. Çok yalnızdı çok."

Esen'in cenazesinin yarın ikindi namasına müteaakip Şakirin camiinden kaldırılacağı ve Karacaahmet mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

Birçok TV dizisinde rol alan sanatçı, son olarak Akasya Durağı dizisinde Taksici Sinan'ın (Levent Ülgen) kaynanası "Şaziment" rolünü oynuyordu.

Akasya Durağı dizisinde oynadığı "Şaziment" karakteriyle tanınan oyuncu Evin Esen (63) evinde fenalaşarak Pendik Kaynarca Medicana Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastaneye geldiğinde hayati fonksiyonlarının tamamen durduğu öğrenilen Esen'e 45 dakika müdahale edilmesine rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Evin Esen'in kalbe ve beyne giden damarlardaki tıkanıklıktan dolayı geçirdiği beyin kanaması sebebiyle öldüğü öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen Adınızı Ve Soyadınızı Yazınız..