26 Aralık 2011 Pazartesi

Okulun çevresinin Güzelleştirilmesi ve Korunması

Okulun çevresinin Güzelleştirilmesi ve Korunması

B. Okulumuz

5. Okulun çevresinin Güzelleştirilmesi ve Korunması

Okul, günümüzün önemli bölümünün geçtiği bir eğitim kurumudur. Okulun bahçesi ve çevre duvarları okul alanıdır. Okul bahçesinde çeşitli ağaçlar, çiçekler ile oyun ve spor alanları vardır. Bahçemizi güzelleştiren bitkiler ile oyun ve spor alanlarını temiz tutmalıyız.

Teneffüslerde oynamak ve temiz hava almak için okulun bahçesine çıkarız. Temiz, bakımlı ve düzenli bir bahçede gereksinimlerimizi zevkle karşılarız. Bir sonraki derse mutlu ve dinlenmiş olarak gireriz. Bu da bizim başarımızı artırır.

Ağaçsız ve çiçeksiz bir bahçe düşünülemez. Okulu güzelleştirme kolu, Bahçeyi ve yakın çevresini ağaçlandırır. Çeşitli Çiçekler ve Süs Bitkileri yetiştirir. Böylece okul ve çevresi daha güzelleşir.

Okulu ve çevresini güzelleştirmek kadar korumak da önemlidir. Öğrenciler, oyun ve spor alanlarındaki araç ve gereçleri iyi kullanıp korumalıdırlar. Ağaç ve Çiçeklere zarar vermemelidirler. Okulun temizliğinden sorumlu olan görevlilere yardımcı olmalıdırlar. Okul bahçesine çöp atmamalı, atılanları da toplayarak çöp kutularında biriktirmelidirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen Adınızı Ve Soyadınızı Yazınız..